„V momentě, kdy byl přestup hotový, tak jsem vše hodil za hlavu," uvedl Urgela, který v minulé sezoně pomohl Karviné k postupu do první ligy. „Věřím, že zažiju postupový double a první ligu si zahraju v dresu Baníku," poznamenal šestadvacetiletý odchovanec fotbalu v Myjavě.

Tu si ale nezahrajete. Navíc v Karviné vyrostl nádherný nový fotbalový stadion. Jak těžké bylo z Karviné odejít?

Nebylo to pro mě vůbec jednoduché rozhodování. Ve složitější situaci jsem asi ještě v kariéře nebyl. Ale nakonec jsem se rozhodl jít do Ostravy a Karvinou už beru jako minulost.

Není vám ale líto, že si nezahrajete první ligu? Navíc na novém stadionu?

To je prostě fotbal, takový je život a úděl hráče. Já samozřejmě právě tyhle dvě věci nejvíce probíral. A asi bych i lhal, že mi to v první chvíli nebylo líto. Na druhé straně angažmá v Baníku beru jako velkou výzvu, už první dny mě utvrdily v tom, že to je krok správným směrem.

Unesený jste byl atmosférou během přátelského utkání v Katovicích, který vidělo více než šest tisíc fanoušků…

To bylo něco neskutečného. Já v lepší atmosféře ještě nikdy předtím fotbal nehrál. I proto jsem rád, že jsem v Baníku. Moc se těším na mistrovské zápasy, čekají nás derby s Opavou, Vítkovicemi, Třincem, Frýdkem-Místkem… Fotbal se hraje pro lidi a já jsem rád, že mohu být součástí tak tradičního a oblíbeného klubu.

Na podporu fanoušků se ve druhé lize podle všeho bude moci Baník spolehnout. Ale co po sportovní stránce?

Jsem v týmu krátce, abych vynášel nějaké zásadní soudy. Ale i z tréninků je vidět, že tady je hodně mladých, ale taky šikovných fotbalistů. Já si samozřejmě přeju, aby se nám dařilo a ten vysněný postup vybojovali.

Vy druhou ligu z karvinského působení dobře znáte. Co Baník čeká?

V prvé řadě musím říct, že to nebude vůbec jednoduché. Druhá liga je hodně bojovná soutěž, musíme tam v každém zápase nechat všichni všechno. Bez toho uspět nemůžete.

Dají se výchozí pozice Karviné a Baníku srovnat?

Myslím si, že moc ne. A to hlavně proto, že na Baník se bude chtít každý klub vytáhnout. Hlavně venku to budeme mít hodně složité, soupeři budou brát duely prestižně. Vždyť v řadě měst Baník možná ani v minulosti nehrál.

„Kádr se v létě skládal překotně a je vidět, že sehranost není taková, jak bych si představoval. Potrvá to ještě nějaký čas. Budeme se ale lepšit kolo od kola. Zlepšit musíme obranu, kde děláme chyby. Stopeři Pokorný a Lischka jsou mladí, ale věřím jim, že to zvládnou. Chvilku jim jen potrvá, než si na sebe zvyknou. Právě na obraně je nesehranost nejvíce vidět. Ale se zkušeným Petrem Vaškem v bráně jsem zatím velice spokojený, s ním je člověk za tou „dětskou" obranou hned klidnější. Říkám, že se budeme lepšit týden od týdne."
Vlastimil Petržela, trenér Baníku Ostrava