„Byl to hodně hektický týden, ale zakončil jsem ho skvěle," smál se jedenadvacetiletý stoper Lukáš Vraštil.

Co říkáte na svou premiéru v dresu Baníku?

Tři góly, tři body, nula vzadu. Co více k tomu říct? Jsem šťastný, že to takhle dopadlo.

Baník přitom nastoupil s úplně novou obrannou čtveřicí, která nebyla sehraná.

Moc času se poznat jsme neměli, ale zvládli jsme to slušně. Měli jsme tam v závěru i trošku štěstí, trefili jednou tyčku, ale to k tomu patří. Na druhé straně jsme soupeře do moc šancí nepustili. Spíše hrozili ze standardních situací.

Z tribuny to vypadlo, že vám v závěru už odcházely síly.

Zlín už hrál vabank, chtěl vstřelit alespoň ten čestný gól. My jsme do toho dali na začátku všechno a hráli ve velkém tempu, které logicky postupem času uvadalo. Možná jsme v závěru chtěli skóre udržet a hráli opatrněji.

S čím jste do utkání se svými parťáky z obrany vůbec šli?

Hlavně nedostat gól, to byl náš cíl. Byli jsme připraveni na to, že budou nakopávat dlouhé míče na Poznara, což jsme vcelku zvládli. Hráli jsme ale týmově a Zlín nás nepřehrával.

Jak velkou výhodou Baníku je, že může v zápasech jen překvapit?

Nikdo od nás nic nečeká, což je asi naše výhoda. Ale my hrajeme za Baník, za naše fanoušky, kteří byli skvělí, a ti nám nic neodpustí. My chceme hrát v každém zápase tak, jako dneska. Prostě na hřišti nechat všechno a uvidíme, jak to dopadne. Zázraky se občas dějí, takže ve fotbale je možné všechno.

Co jste říkal na atmosféru?

Já něco podobného nikdy nezažil, to byla fakt nádhera. Nemám slov. My hrajeme hlavně pro lidi a věříme, že je podobnými výkony a výsledky potěšíme i příště.