„Hlavní ale je, že vezeme domů tři body. Kolik se za branku platí do klubové kasy nevím, ale vůbec to neřeším. Máme z výsledku všichni velkou radost," smál se Mach, který přišel do Ostravy v létě z Mladé Boleslavi.

Prosadil jste se paradoxně vaší „slabší" pravou nohou.

No tak to už ve fotbale někdy chodí. Výborně jsem se obtočil kolem bránícího hráče a najednou byl sám před brankou. Jen jsem nastavil nohu a ono to tam spadlo. Možná bych to levou nedal (směje se). Radost jsem měl obrovskou, protože dneska to byl zápas hlavně o tom prvním gólu.

Hned jste běžel k ostravským příznivcům, kteří vás celý zápas neúnavně hnali dopředu.

Fanoušky máme skvělé, zase nás celý zápas povzbuzovali. Hlavně v závěru utkání nám to hodně pomohlo. Teď máme v neděli doma Plzeň, tak všichni v kabině věříme, že jich přijde hodně.

Pojďme zpátky k zápasu, do konce prvního poločasu jste hru kontrolovali.

Dobře jsme napadali rozehrávku domácích a vcelku se nám dařilo i kombinovat. Ani domácí se do šancí moc nedostávali. Zlom nastal až po přestávce, kdy nás Budějovice začaly přečíslovat a vytvářely si i šance. Naštěstí jsme to vzadu zvládli.

Sám jste tam měl dva skvělé obranné zákroky, kdy jste zmařil velké šance.

Tam jsem měl při té střele Nováka i štěstí, že mě míč trefil. Ale jak říkám, dneska jsme vzadu hráli hodně obětavě, což se nám vyplatilo. V samotném závěru po proměněné penaltě domácí ještě více přidali a my byli v problémech. Lengyel se vysunul na hrot a bylo těžké všechny míče ze vzduchu sbírat.

Čím si vysvětlujete, že jste za stavu 2:0 už zápas nedohráli v klidu do vítězného konce?

My byli pod tlakem už před druhým gólem Davora Kukece, kdy naše hra nebyla tak dobrá jako v první půli.

Opět jste hráli vlastně na pět obránců. Jak se vám tento způsob hry líbí?

Už v Jablonci to bylo z naší strany slušné, ale bohužel jsme jeli domů s prázdnou. Z chyb jsme se poučili a tentokrát to vyšlo.

Vaše výsledky mají stoupající tendenci porážka, remíza a výhra. Co říkáte na vstup Baníku do nové sezony?

My si vážíme každého získaného bodu a jsme rádi, že máme na kontě už čtyři. Kdo viděl naše zápasy, tak vám potvrdí, že jich mělo být více. V Jablonci jsme si prohrát nezasloužili a taky doma proti Slavii jsme mohli vyhrát. Jinak ale čtyři body bereme, určitě máme taky co zlepšovat.

Už víte, kolik se platí za první ligový gól do klubové kasy?

Tak to fakt nevím a je mi to jedno. Hlavní je, že vezeme domů tři body. Pojede se nám dobře.