Fotbalový tým Baníku Ostrava přitom po sedmi kolech vede druhou fotbalovou ligu a těší se nezvyklé podpoře fanoušků. Baník si po čtyřech domácích zápasech drží průměr návštěvnosti nad šesti tisíci diváky (6321), což by ho i v první lize řadilo na čelo pomyslné tabulky hned za Plzeň, Spartu a Teplice.

„O to více mě mrzí středeční incident z derby s Opavou. Ne tohle se nemělo stát," řekl v rozhovoru pro Deník Václav Brabec.

Klub se bezprostředně po utkání za výtržnosti chuligánů omluvil.

„Byl jsem v šoku. Je to pro mě zcela nepřípustné, protože tento incident přebil vše pozitivní, co se v ten večer událo," pokračoval Brabec. „Promarnili jsme obrovskou šanci udělat si opravdu pozitivní reklamu, že na Ostravsku fotbal žije i po sestupu do druhé ligy. Místo toho všude v televizi běžely záběry chuligánů, jak běhají po hřišti," uvedl Brabec.

Připustil, že vážně zvažoval i to, že z klubu odejde.

„Nechci tady hrát, jak se někdy říká, divadlo, ale já jsem v noci po zápase doopravdy přemýšlel, že s tím seknu! Tohle přece nemám zapotřebí, abych během zápasů, které si mají všichni fanoušci, včetně mě, užít, trnul, zda někdo vběhne na hřiště a zápas bude muset být ukončen. To je pro mě nepřijatelné, já se chci na fotbale bavit a užívat si ho," pokračoval Brabec.

Celý rozhovor s Václavem Brabcem najdete 
v tradiční úterní příloze Fotbalový deník. Co se ještě dočtete?

  • "Až bude hra vypadat podle mých představ, tak vám to sám řeknu," má ke spokojenosti daleko kouč Baníku Vlastimil Petržela
  • Vítkovice dvakrát zradily poslední minuty, ve Znojmě navíc chyběly centimetry
  • Opavský gólman Kryštof Lasák bojuje o post jedničky
  • Nicolas Šumský po prohře Frýdku na Žižkově: První poločas jsme absolutně nezvládli
  • Třinec nechal odpočívat kapitána
  • Dočtete se také řadu zajímavostí z druholigové sezony Baníku před padesáti lety a statistik, které přinesl uplynulý víkend ve Fotbalové národní lize