"Už před týdnem jsem zaregistroval, že zkolaboval při běhu. Je to velmi, velmi smutná zpráva," řekl Wenger na dnešní tiskové konferenci před sobotním zápasem právě s Newcastlem, jehož je Srníček legendou a oblíbencem tamních fanoušků.

"Je to smutné zejména proto, že mu bylo teprve 47 let a byl stále aktivní ve fotbale jako trenér brankářů. Mám na něj jen dobré vzpomínky z doby, kdy hrával Premier League. Posílám kondolenci jeho rodině," uvedl Wenger.

Bývalý fotbalový reprezentant Srníček zemřel v úterý devět dní po srdečním kolapsu, který ho postihl při kondičním běhu. Na dvacet minut se mu zastavilo srdce a po převozu do nemocnice byl uveden do umělého spánku. Vyšetření však odhalila nenávratné poškození mozku, a proto bylo rozhodnuto o vypnutí přístrojů, které ho držely při životě.

V Anglii Srníček odchytal bezmála dvě stovky zápasů za Newcastle, kterému pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a v roce 1996 mu jen těsně unikl titul. Patří mezi velké oblíbence fandů Newcastlu, kteří nosí na stadion St. James' Park květiny. Lítost vyjádřily i další legendy klubu v čele s Alanem Shearerem, ale také brankářské osobnosti jako Peter Schmeichel.

Uctít brankářovu památku plánují i fanoušci jiného Srníčkova bývalého klubu Portsmouthu, kteří budou na jeho počest skandovat ve 24. minutě sobotního zápasu čtvrté anglické ligy s Crawley Town.

Poslední rozloučení s Pavlem Srníčkem proběhne v pondělí 4. ledna od 14 do 17 hodin ve smuteční obřadní síni v Ostravě-Vítkovicích.