Trenér Baníku Vlastimil Petržela dal v zápase šanci také hráčům, kteři byli v uplynulém týdnu v Baníku na testech. Gólově se prosadil kmenový útočník Sigmy Olomouc Rolinc, který už v minulosti v Ostravě působil. "Druhá půle byla z naší strany vpředu lepší. V první půli jsme byli málo agresivní. Důležité je, že jsme to zvládli, protože trénujeme stále dvoufázově. Jedinou kaňkou je bohužel zranění Matěje Helešice," uvedl Petržela. Během víkendu by měl kouč Vlastimil Petržela stávající kádr zúžit. Bězprostředně po utkání se tým rozloučil s Mikem Reintamem a Josefem Čtvrtníčkem. „Na soustředění do Popradu bych chtěl vzít včetně brankářů 26 hráčů. Na Slovensku nás čeká v každém případě ještě těžší týden. Ale v Popradu mají nádherný nový fotbalové areál, kde tuším ještě žádný český tým nebyl. Podmínky jsou tam skvělé," dodal Vlastimil Petržela.

Baník odjížídí na soustředění do Poradu v pondělí a sehrajeme tam i další dva přípravné zápasy - ve středu s Ružomberokem (17 hodin) a v sobotu s Michalovcemi (11 hodin).

FC Baník Ostrava - MFK Skalica 3:1 (0:0). Branky:51. Ožvolda, 69. Rolinc, 88. Honiš - 59. Mizerák. Diváci: 300. Rozhodčí: Proske - Kotík, Mojžíš.

Baník : I. poločas: Bajza - Celba, Dobrotka, Reintam, Lutpák - Mondek, Krišto, Hlinka, De Azevedo, Holzer - Čtvrtníček.
Baník . II. poločas:
Vašek - Lupták, Mešaninov, Honiš, Kubík - Behan, Chvěja, Ožvolda, Helešic (48. Celba, 73. Holzer) - Rolinc, Konnsimbal.