Nad nabídkou vést ostravský Baník ani na chvíli nepřemýšlel. A po pondělní večerní dohodě se hned ráno po hlavě vrhl do nové práce. „Neberu telefon ani si nedívám do e-mailové schránky. Do sobotního utkání s Teplicemi je málo času. Chci udělat v přípravě maximum," řekl Martin Pulpit na včerejší tiskové konferenci na Bazalech.

A na jaké dotazy ještě pětačtyřicetiletý kouč odpovídal?

Můžete prozradit, s jakými pocity do Baníku Ostrava přicházíte?

Přicházím do Baníku s obrovskou pokorou. A s vědomím, co Baník Ostrava v českém a potažmo v československém fotbale znamená. Vážím si této nabídky a udělám vše pro to, aby se Baník co nejdříve dostal ze sestupového pásma do klidných vod středu tabulky.

Novým trenérem Baníku se stal Martin Pulpit.Jak proběhlo vaše představení v kabině Baníku?

Z prvního tréninku a rozhovorů s hráči mám dojem velmi dobrý. Troufám si tvrdit, že toto mužstvo není mrtvé. Nevzdalo svou situaci a chce se poprat o to, aby Baník šel v tabulce nahoru.

Kde je podle vás největší problém současného ostravského týmu?

Odpověď vyplývá logicky z toho, v jaké situaci mužstvo je. Baník musí zapracovat na defenzivní činnosti. Na tom jsme se shodli i s hráči. Mužstvo zbytečně inkasuje. Patří v tabulce mezi týmy, které dostávají nejvíce gólů, to musíme změnit.

Jak přijali váš odchod v divizních Svitavách, kde jste do pondělka působil?

Já jsem každopádně dohodnutý s Baníkem, že ve Svitavách tři zápasy, které je na podzim ještě čekají, pomohu dokoučovat. Pak se rozhodnu, co a jak dále. Nechci ze Svitav utíkat, našel jsem tam partu dobrých lidí zapálených pro fotbal. Byl jsem s nimi domluvený, že pokud nějaká zajímavá nabídka přijde, nebudou mi v odchodu bránit.

Rozumíme správně, že budete koučovat Baník i Svitavy?

Nemusím vyloženě zápasy koučovat, ale na zápasech budu přítomen a mohu radou pomoci.

Baník ale nemá jen ligový celek. Hráči širšího kádru nastupují za béčko ve třetí lize nebo v juniorské soutěži.

Zápasy mi nekolidují, všechno se dá zvládnout. Já jsem za sobotu a neděli schopen vidět sedm i osm zápasů. Do Svitav tak pojedu ve svém volném čase.

Co říkáte kádru Baníku?

Bylo mi řečeno, že Baník nemůže přivést žádné další hráče. Ale já jsem i tak přesvědčen, že to není tým na šestnácté místo ligy. Když bude tým kompletní, má na střed tabulky. Musíme se rozhodnout i pro nějaké smysluplné rozestavení, které bude hráčům vyhovovat. A dalším problémem bude řešení postu brankáře číslo jedna. Musíme se rozhodnout pro takového brankáře, ze kterého budeme cítit sebevědomí, kterému dáme důvěru a o kterém budeme přesvědčeni, že se v těch posledních čtyřech podzimních utkáních nedopustí zásadních chyb.

Fanoušci Baníku jsou v prvních reakcích na vaše jmenování hodně chladní. Jak tuhle věc vnímáte?

Když se řekne Baník Ostrava, hned se každému vybaví rovnítko a fanoušci. Samozřejmě, že mi ani nikomu jinému nemůže být názor fanoušků lhostejný. Ale já se nyní musím oprostit od všeho a plně se soustředit na práci v Baníku. Nechci brát telefony, vybírat e-mailovou schránku. Do sobotního utkání zbývá málo času a já chci dát přípravě maximum.

Baník už delší čas sužují ekonomické problémy. Nemáte z této věci obavy?

Prošel jsem neuvěřitelnými patáliemi. Co jsem prožil ve Viktorii Žižkov, nezažil podle mě žádný jiný český trenér. Postoupit s mužstvem, které šest měsíců nevidělo ani korunu, to je, myslím velký trenérský úspěch. Hráči neměli peníze ani na ty základní životní věci, a přesto postoupili. A to jsme bojovali s ekonomicky silnou Jihlavou, kde to funguje, jak má. A co mám teď zprávy, tak Baník žádné zásadní problémy vůči hráčům nemá. Řekli mi to majitelé a hráči se o něčem takovém nezmínili.