Také v pondělí sedmnáct tisíc ostravských fanoušků na své někdejší modly pískalo a hučelo při každém kontaktu s míčem. Kritické momenty tentokrát prožíval hlavně Matušovič, který ke své smůle rozehrával rohové kopy Sparty. Z tribun na něho pršely konfety a rozhodčí dokonce ve druhém poločase musel utkání na chvíli přerušit.

„Když to lítá, tak to prostě lítá. Horší by bylo, kdyby mě něco trefilo,“ řekl Matušovič. Více to rozebírat nechtěl. „Nemá cenu to dále pitvat,“ mávne rukou.“ Příjemné mu to rozhodně nebylo, přesto neuvažoval, že by svou úlohu přepustil někomu ze spoluhráčů. „Nechtěl jsem náhodou někomu ukázat, že se bojím,“ podotkl.

Na nevraživost fanoušků už prý přivykl. „Nikomu jsem nic neudělal, jen jsem přestoupil do Sparty,“ brání se Matušovič, který věří, že jednou se situace zase otočí.

„Já proti Baníku nikdy neřekl nic špatného a vždycky jsem tvrdil, že se chci jednou na Bazaly vrátit,“ zakončil Matušovič.

Své si užil i Řepka, kterému ostravští fanoušci už tradičně věnovali i choreografii. Také Řepka před zápasem dobře věděl, že opět projde očistcem. „Rivalita mezi oběma kluby je nesmiřitelná. Obrovská. Nedá se překonat,“ nechal se slyšet Řepka, který si vyhrocený zápas podle plánu užíval.

„Na Bazaly jsem se těšil, i na to, jak mi budou nadávat. Fotbal se má hrát na vyprodaných stadionech a my věříme, že dobrá návštěva bude i při našem dalším domácím utkání na Letné.“