„Maty“, který se po svém přestupu do Sparty ocitl v nemilosti fanoušků ostravského Baníku, ve třiceti letech marně vyhlíží nové angažmá. Naposledy působil v kyperském Apollonu Limassol, kde ale o jeho služby už nebyl zájem. Od té doby marně shání klub, který by splnil jeho představy a požadavky.

I proto vzal během zimní přípravy zavděk tím, že si může s Havířovem zatrénovat a zahrát přípravný zápas. „To, že by za nás ale hrál na jaře, nevidím moc reálně. Dávám tomu tak dvacet procent,“ uvedl prezident havířovského klubu Libor Pristáš.

Nejistá budoucnost – a podle všeho i ne úplně příznivé přestupové vyhlídky – se odráží na podrážděném chování Miroslava Matušoviče, který vcelku razantním způsobem odmítl žádost o rozhovor. „Nezlobte se, já rozhovory nedávám. Nemám potřebu se s novináři bavit,“ uvedl Matušovič.

Pak nasedl do svého vozu, stáhl okénko, a přeci jen své prohlášení ke své nejbližší budoucnosti rozšířil. „Určitě někde přestoupím, za Havířov jsem si šel zahrát, protože mám fotbal rád,“ vyznal se Matušovič.

Kde bude na jaře působit, je v této chvíli nejisté, podle některých zpráv se o jeho služby zajímá Ústí nad Labem.