Po bezbrankovém prvním poločase, kdy domácí střelci netrefovali branku a hostující nechali několikrát vyniknout brankáře Matulu, zasadil celek z povodí Porubky soupeři rozhodující rány v úvodních osmnácti minutách druhé půle, kdy se po chybách ludgeřovické defenzivy trefili Hloušek s Richtárem.

„Myslím, že jsme v prvním poločase měli více gólovek. Kdybychom dali nějakou branku, zatlačili bychom Vřesinu a vše by se třeba vyvíjelo jinak. Takhle jsme po hrubé chybě dostali první gól, druhý sporný, protože možná padl rukou, ale to je na rozhodčích, to nechci komentovat,“ řekl trenér Ludgeřovic Vladimír Cougfal.

Dvacet minut před koncem měl navíc na noze třetí (a zřejmě definitivní branku) Hloušek, ovšem nechal vyniknout brankáře Hájka, což mohlo Vřesinu mrzet.

Vzápětí totiž snížil po standardní situaci hlavou Kolenko a v 82. minutě měl na kopačce vyrovnání brankář Hájek, kterému však pokutový kop chytil domácí gólman Matula. „Kdybychom, ji dali, asi by to vypadalo jinak,“ uznal Vladimír Coufal.

Ludgeřovice pak nevytěžily nic ani ze závěrečného náporu a slavit zisk první trofeje v sezoně tak mohl suverénní lídr I.B třídy, skupiny B. „Ano, zdramatizovali jsme to, ale chyběly nám už síly, protože o víkendu jsme odehráli těžký zápas s prvním Oldřišovem a vzhledem k absencím už to nešlo oživit,“ přiznal Coufal.

Několik svých svěřenců nechal na lavici také trenér Vřesiny Petr Dombrovský. „Nastoupili hráči, kteří nehrají tak často a ukázali, že jsou právoplatnými členy kádru,“ řekl Dombrovský.

„První poločas byl ve znamení poznávání soupeře. O přestávce jsme si řekli, že zvýšíme tempo i obrátky, z čehož vyšly dva góly, ale bohužel, pak nastalo zvolnění nebo obava ze ztráty náskoku. Nakonec to mělo i díky penaltě zápletku. Myslím ale, že rozhodlo srdce,“ byl přesvědčený Dombrovský.

Z poháru měl pochopitelně radost. „Pocity jsou příjemné jako po každém vítězství, zvlášť pak ve finále. Před sezonou jsme si dali prioritu uspět v soutěži a tohle je jen něco navíc. Určitě jsme k tomu ale nepřistupovali jako k doplňkové soutěži. Povedl se nám úspěch, takže jsme spokojení,“ uzavřel Petr Dombrovský.

FC Vřesina – TJ Ludgeřovice 2:1 (0:0)
Branky: 52. Hloušek, 62. Richtár – 73. Kolenko. Rozhodčí: Novák – Sklář, Fryč. ŽK: Pavel Hruzík, Janita – Pěntka, Němec. Diváci: 257.
Vřesina: Matula – Pavel Hloušek, Výšek (71. Janita), Vaněk, Novák – Wilk, Antonín Hruzík, Majkut, Jiří Seget – Hloušek, Richtár (63. Kalmus). Trenér: Dombrovský.
Ludgeřovice: Hájek – Zoubek (68. Nagy), Kolenko, Fejerčák, Postředník – Horák – Němec, Klos, Bělan, Stromšík – Pěntka. Trenér: Coufal.