Šestadvacetiletý ofenzivní záložník se po konci angažmá v pražské Slavii zapojil do tréninku Baníku a po vleklém zranění si v mateřském klubu zkusí říct o místo. Ostrava má momentálně zastavené přestupy, takže zatím nemůže Mičolu zaregistrovat jako novou posilu.

"Během působení ve Slavii jsem prodělal určité zdravotní komplikace, naposledy to byl natržený sval, a tak jsem se dostal k rozhodnutí změnit působiště. Nakonec to dopadlo tak, že jsem rozvázal smlouvu a jsem nyní volný hráč," uvedl Mičola v rozhovoru pro internetové stránky ostravského klubu.

V posledním celku prvoligové tabulky zatím bude trénovat. "Rozhodně teď nechci klub ani sebe dostávat pod tlak. Zatím nejsme na ničem konkrétně domluveni. Bude záležet na celkovém postupu mojí tréninkové přípravy a hlavně na tom, jestli mě budou v klubu chtít. Zhruba za měsíc si můžeme říct, nakolik jsem blízko tomu, abych mohl znovu hrát," doplnil vicemistr světa z šampionátu dvacítek v roce 2007 a bývalý hráč Opavy či francouzského Brestu.