Pětadvacetiletý krajní záložník je odchovancem Radu Bělehrad a do podvědomí českých fanoušků se dostal během svého vydařeného působení v Karviné.

Milosavljev, který na jaře hostoval ve Viktorii Žižkov, v Česku působí už od roku 2008, kdy přestoupil z Crvené zvezdy Bělehrad do Karviné. Ta za něj z Ostravy získala dva nadějné odchovance – obránce Ondřeje Cvernu a záložníka Richarda Vaňka.

Ostravský trenér Radek Látal měl z dotažení přestupu velkou radost. „Je to rychlostní typ záložníka, kterého jsme potřebovali. To, že dokáže hrát napravo stejně jako nalevo, ještě zvyšuje jeho potenciál. Naše záloha bude mnohem variabilnější," řekl Látal. Před Milosavljevem přivedl do kádru ještě brankáře Antonína Bučka, obránce Petra Macha a stopera Zdenka Kaprálika.

„Stále ještě sháníme útočníka," připomněl Látal, jehož tým čeká v sobotu první zápas během herního soustředění v Břeclavi. Baník se utká v Senici s domácím celkem, který už zasáhl do bojů v Evropské lize. Tým trenéra Zdeňka Psotky dokázal remizovat na půdě MTK Budapešť.