Před Petřkovicemi se po bitvách s Opavou a Znojmem v minulých letech do cesty postavil Třinec, který šestkrát ze sedmi duelů ve druhé lize prohrál, a zdálo se, že by to pro Odru mohla být schůdná překážka v cestě za ještě atraktivnějším protivníkem.

Favorit však nenechal mnoho lidí na pochybách a k vítězství si dokráčel s jistotou, když v 15. minutě využil nedůrazu před brankou Odry Šumbera a krátce před pauzou zvýšil po standardní situaci Bedecs. Po obrátce navíc přidali další trefy Weber s Dedičem.

„Samozřejmě jsme prohráli zaslouženě, do větší šance jsme se dostali až v závěru, jinak moc ne,“ uznal trenér Odry Ondřej Smetana, když vzpomněl tyčku Szotkowského a nepřesnou dorážku Smékala.

„Herně jsme určitě nepropadli, výsledek je ale krutý. Šli jsme do zápasu s nějakým záměrem a plánem, ale ten se nám bohužel zbortil brzkým gólem, kdy jsme byli nedůrazní. Myslím si, že kdybychom s čistým kontem vydrželi déle, tak bychom Třinec potrápili mnohem víc,“ poznamenal Smetana.

Hosté byli pochopitelně spokojenější. „Hodnotí se mi to mnohem lépe, než mistrovské zápasy, protože v nich jsme zatím moc neoslnili. A za stavu, kdy Ondra Smetana má tady zraněné hráče, bylo naší povinností tady vyhrát. A myslím, že jsme si vítězství 4:0 zasloužili. Našly se sice chyby, mohli jsme dostat gól, ale celkově si myslím, že by nás tento zápas měl povzbudit do přípravy na Sokolov. Vítězství potěší, ale pořád je to třetí liga a my potřebujeme uhrát body v mistráku. To je pro nás důležité,“ řekl kouč Třince Jiří Neček.

FC Odra Petřkovice – Fotbal Třinec 0:4 (0:2)
Branky: 15. Šumbera, 42. Bedecs, 70. Weber, 85. Dedič. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Horák. ŽK: Kania – 71. Šumbera. Diváci: 270.

Petřkovice: Chmiel – Neumann, Rychlý, Plesník, Sporysz (60. Telnar) – Ficek, Baranek – D. Smékal, Regec (46. Mládek), Kania – Szotkowski (77. Chlopek). Trenéř: Smetana.

Třinec: Bárta – Ilko, Kušnír, Bedecs, Šumbera – Vaněk (82. Čelůstka), Weber – Omasta (73. Dedič), Schwendt, Cienciala (67. Janošík) – Hejný. Trenér: Neček.

VÍTKOVICE ZTRATILY VEDENÍ 2:0

Daleko větší zklamání, než Odra, však asi prožívají ve Vítkovicích, které se nechaly zaskočit třetiligovým Vyškovem. Ostravané sice po brankách Motyčky a Maceje vedli 2:0, ovšem Přerovský dal ještě do přestávky domácím naději, kterou ve druhé půli v prodloužení proměnil Vintr.

Zaskočení hosté pak v třiceti minutách navíc inkasovali znovu, když se opět trefil Přerovský a poslal tak překvapivě Vyškov do 3. kola. „Jsem zklamaný, protože jsme ztratili vedení 2:0, kdy jsme si mysleli, že už je rozhodnuto. Na druhé straně nám to ukázalo určité věci, navíc dostali šanci hráči, kteří nehrávali. Každopádně jsem zklamaný, že jsme to utkání nezvládli,“ přiznal trenér Vítkovic Jiří Balcárek.

„Prostě soupeř nás přehrával v záložní řadě, zejména ve druhém poločase jsme se vůbec nedostali k naší hře,“ doplnil Balcárek.

MFK Vyškov – MFK Vítkovice 3:2 po prodl. (1:2, 2:2)
Branky: 38. Přerovský, 78. O. Vintr, 108. Přerovský z pen. – 8. Motyčka, 35. Macej. Rozhodčí: Vojkovský – Pochylý, Dohnálek. ŽK: Tijani, O. Vintr, Přerovský – Holiš, Mikula, Matěj. Diváci: 450.

MFK Vítkovice: Šustr – O. Cverna, Mikula, V. Cverna, Hýbl (76. Končal) – Pašek (57. Vasiljev), Macej, Holiš (94. Matěj), Motyčka, Bzirský – Mišinský (46. Súkenník). Trenér: Balcárek.