Jednou z hvězd je brzy osmatřicetiletý bývalý obránce, či záložník Ondřej Kušnír. Ostravský rodák, odchovanec Vítkovic a český mistr se Spartou, který má na svém kontě čtyři reprezentační starty, hraje divizi F za Bruntál, kde je na stoperu a stále nesmírně platný.

„Na svou kariéru si nestěžuji. Ale s postupem času jsem ztrácel motivaci, proto jsem se rozhodl skončit. Možná, že někdo namítne, že jsem mohl ještě profi fotbal hrát. Musím ale přiznat, že profi fotbal mi nechybí,“ řekl pro Deník Kušnír, který má na svém kontě 183 prvoligových startů, v nichž vstřelil patnáct branek.

V Bruntálu je spokojený. „Můj život se stále točí okolo fotbalu. Založil jsem si i fotbalovou školu Ondry Kušníra. Věnujeme se individuálnímu tréninku fotbalistů a fotbalistek. Hlavně o prázdninách pořádáme fotbalový kemp,“ dodal Ondřej Kušnír, který hrával nejvyšší soutěž kromě Sparty také za Žižkov, Liberec nebo Duklu, vyzkoušel si též angažmá v Rumunsku či Kazachstánu.

Přehled exligistů v kraji.Přehled exligistů v kraji.Zdroj: Deník

Fotbalově stále aktivní je stejně jako Kušnír osmatřicetiletý gólman Michal Daněk. V lize odchytal ostravský rodák za Blšany, Plzeň, Baník, České Budějovice a Slovácko celkem 180 zápasů.

S Viktorkou získal v sezoně 20009/2010 Český pohár, v následujícím roce slavil v Českém Superpoháru. Na začátku roku 2020 zamířil do Hlučína, pak ale udeřil koronavirus a zkušený gólman svou profesionální kariéru uzavřel.

U milovaného sportu však zůstal a stal se trenérem gólmanů rezervy ostravského Baníku. Stále chytá, v I.A třídě za Řepiště na Frýdecko-Místecku. „Říkal jsem si, že až jednou skončím s aktivní kariérou, tak bych si chtěl zkusit, jaké to je být hráčem v poli. No ale stejně budu chytat,“ rozesmál se pro Deník. „Na jaro se těším, určitě dál pokračuju,“ uzavřel zkušený brankář, který vyčapal na závěr podzimu dvě čistá konta v řadě.