„Čeká nás souboj s týmem, který má v lize za sebou dvě remízová utkání a který je doma velice silný,“ uvedl Radim Kučera, trenér Baníku Ostrava. „Slovácko je výrazně herní tým. Jeho doménou je precizní práce s míčem,“ doplnil.

Baník se se Slováckem utkal naposledy na začátku července, v Kroměříži tehdy vyhrál 6:1. „Tohle ale v potaz moc neberu. V té době byl každý tým v možná trošku jiné fázi přípravy a taky nesmíme zapomenout na to, že i nám se v létě ne všechno povedlo. Zkrátka to pro mě není žádný ukazatel, spíš to znovu beru tak, že musíme být stále ostražití, přestože se nám povedlo naskočit na nějakou dobrou vlnu,“ zdůraznil třiačtyřicetiletý kouč.

Zatímco Ostravané odehráli po ligové remíze 0:0 se Slavií i povedený pohárový duel v Hulíně, kde bez problémů zvítězili pětibrankovým rozdílem, Slovácko se muselo v Ústí nad Orlicí o postup do další fáze soutěže porvat. Tým trenéra Stanislava Levého nakonec u třetiligového soupeře vyhrál až na penalty. „Pro ně je ale hodně důležité, že v kritické chvíli vlastní roli zvládli,“ poznamenal Radim Kučera, který má na dnešek k dispozici kompletní kádr.

„V poháru se nám nikdo nezranil, naopak výkony některých hráčů mi možná i trošku zamotaly hlavu, co se týká základní sestavy na sobotu,“ usmál se Radim Kučera a dodal: „Jedeme na útulný stadion, do fotbalového prostředí a chceme se porvat o další body.“

Fortuna tip liga
Startuje podzimní TIP liga. Vyhrajte pivo či celosezonní permanentku na Baník!