Ale zpět k dnešnímu pohárovému klání. Do něj vstoupí jako favorit domácí Sparta Praha, která sice na podzim nijak nezáří, přesto patří mezi nejvyhlášenější fotbalové adresy v zemi. „S ohledem na to, že nás v týdnu čekají dva zápasy se stejným soupeřem, určitě ve středu nastanou nějaké změny v naší sestavě. Ale nic to nemění na tom, že jedeme zabojovat o výhru a postup,“ vzkázal Radim Kučera, trenér Baníku Ostrava.

„Myslím si, že na Spartu umíme. A taky mám za to, že to teď budou dva úplně jiné zápasy, než jaké jsme hráli v poslední době. Baník se Spartou jsou rivalové a my na jejich hřišti necháme všechno. Snad odtamtud ani jednou neodjedeme s prázdnou,“ navázal na koučova slova Ondřej Šašinka, jeden z ofenzivních ostravských fotbalistů. „Každopádně to budou dva rozdílné zápasy a je pravda, že my jsme teď v situaci, kdy musíme uhrávat body hlavně v lize. Ale na obě utkání se připravujeme stejně, protože v nich chceme uspět,“ doplnil mladší z bratrů Šašinků.

FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 1:1
Baník vyfasoval v poháru Spartu

Pohárový souboj Sparty a Baníku se naposledy hrál před jedenácti lety, tenkrát Ostravané prohráli v libereckém finále po penaltovém rozstřelu. A Pražané ovládli i poslední dvě vzájemná utkání, v předminulé sezoně si poradili s Baníkem doma po výsledku 3:1 a už ve Vítkovicích 1:0. Slezskoostravský výběr se naposledy z výhry nad Letenskými radoval v srpnu před třemi roky, kdy zásluhou trefy Jána Greguše dobyl letenský stadion.

Baník před dnešním pohárovým osmifinálovým střetnutím nehlásí žádné ztráty, do zápasu může zasáhnout i Marek Hlinka, který v zápase s Olomoucí inkasoval čtvrtou žlutou kartou, která mu vystaví stopku až na nedělní ligový duel. Ve výpravě Ostravanů je navíc i čtyřiadvacetiletý francouzský krajní obránce Jean-Pierre Morgan, jenž trenéry zaujal výkony v barvách juniorky.

vlevo Šimon Falta, vpravo Milan Baroš
Zase jen plichta. Baník nedokázal doma vyhrát ani popáté