Ostravané, kteří nakonec dostali pozvánku do druhé nejvyšší fotbalové soutěže v České republice navzdory původní nepostupové příčce v MSFL, jsou už na konci přípravy na obnovený start, přesto si na něj ještě počkají. Vzhledem ke končící rekonstrukci trávníku na Městském stadionu mají zápas prvního kola, v němž měli v sobotu 6. srpna přivítat Prostějov, odložen.

Premiéru si tak hráči trenéra Romana Westa odbydou až o týden později v Českých Budějovicích a před vlastním publikem tak vyběhnou k prvnímu mistrovskému zápasu až v úterý 23. srpna, kdy budou hostit Táborsko.

Fanoušci však mají už od začátku srpna možnost zajistit si celosezonní vstupenky (permanentky) na sekretariátu MFK Vítkovice (přímo na Městském stadionu, u bočního vstupu na umělku a tréninkový atletický ovál) každý všední den od 8 do 16 hodin. K dostání budou také ve fanshopu klubu pod západní (dříve hlavní) tribunou, kousek od hlavního vchodu do areálu stadionu. Permanentku si pak budou moci zájemci zakoupit i v pokladnách Městského stadionu vždy před domácími zápasy.

Permanentní vstupenky na druholigová střetnutí budou sloužit zároveň jako lístky na pohárová klání Vítkovic v sezoně 2016/2017, děti do patnácti let mají vstup na zápasy MFK Vítkovice zdarma a totéž platí i pro handicapované fanoušky.