Regionální derby bylo tentokrát vyrovnané prakticky jen poločas. Frýdek-Místek sice do pauzy dvakrát inkasoval, ale rozhodně nepůsobil nijak odevzdaným dojmem. A kdyby po vedoucí Mišinského výstavní trefě z přímého kopu na opačné straně Šumský z dobré pozice neminul Květonovu branku, kdoví, jak by se zápas dál vyvíjel. Ale na „kdyby“ se znovu nehrálo…

Vítkovice, kterým se už díky předchozím výhrám nad Příbramí a v Praze proti Olympii dýchalo lépe, do přestávky uklidnil Tomáš Mrázek, který po devítizápasové přestávce přidal čtvrtý sezonní zářez. A pak už to šlo ráz na ráz.

Nejprve sice po Literákově nabídce mohl snížit Varadi, jenže pak po křídelním výpadu prostřelil Bučka Jakub Kučera, který po hodině hry přidal parádní křížnou ranou další branku, a v závěru nejvyšší vítězství Vítkovic od návratu na druholigovou scénu korunoval utěšenou střelou do horního rohu frýdecké branky Filip Twardzik.

Vítkovice jsou po třetí výhře v řadě momentálně třinácté se třinácti body, Frýdku-Místku bude i po 13. kole Fortuna národní ligy patřit se sedmi body šestnáctá příčka.

MFK Vítkovice – MFK Frýdek-Místek 5:0 (2:0)
Branky: 50. a 60. Kučera, 19. Mišinský, 36. Mrázek, 89. Twardzik. Rozhodčí: Marek – Ratajová, Melichar. ŽK: Motyčka, Kučera, Mišinský – Literák, Jovovič. Diváci: 671.
Vítkovice: Květon – Prajza (71. Cverna), Mikula, Dramé, Twardzik – Kučera, Motyčka, Urbančok (77. Matěj), Vasiljev – Mišinský (80. Szotkowski), Mrázek. Trenér: Grmela.
Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Literák, Pielorz, Bilič (73. Jovovič) – Biolek, Willwéber, Ondráček (46. Krčula), Šumský, M. Kovařík (46. Chvěja) – Varadi. Trenér: J. Petřík st.

Další informace a ohlasy z druholigového derby čtěte zkraje příštího týdne v tištěném vydání Moravskoslezského deníku…