I když je dělilo třináct let, pojilo je přátelství. „Pořád mám před očima, jak se choval k mému mladému (syn Radek). Když jsem ho vzal na trénink, on si s ním byl schopný hrát třeba hodinu," vzpomíná Látal, který ho označil za hodného a tichého kluka.

Tragická smrt mu vyrazila dech. „Dozvěděl jsem se to v pátek večer, je to obrovská tragédie. Nechápu to… Tohle přece není řešení," řekl Radoslav Látal, naposledy kouč polských Gliwic a předtím také hráč Olomouce, Baníku či Schalke.

I on nechtěl problémy vytáhlého fotbalisty rozebírat. „Nikdy by mě nenapadlo, že to může dojít tahle daleko. Mluví se mi k tomu těžko. Myslím, že další slova jsou zbytečná. Škoda každého mladého člověka," řekl tichým hlasem Látal, který se v průběhu posledních let s Bystroněm potkal.

„Jsem podstatně starší, takže jsme spíše kecali o fotbalových věcech. Když hrával ještě v Plzni a já trénoval v Sokolově, tak jsme se občas vídali. Naposledy jsme se viděli, když hrál v Olomouci," zavzpomínal Látal.

I on si myslí, že na něj dolehla dopingová aféra, která jeho kariéru prakticky ukončila. „Byl na vrcholu, hrál Ligu mistrů a mohl se prosadit i v zahraničí. V hlavě to mít asi musel, asi to na něj všechno dolehlo," dodal Látal.