Uherské Hradiště - Fotbalový tým Baníku Ostrava pod vedením kouče Radomíra Korytáře prožívá nejhorší start v historii klubu. Po deseti odehraných kolech má o jeden bod méně než před čtyřmi lety, kdy Baník v posledních týdnech vlády bývalého majitele Tomáše Petery na podzim získal jen deset bodů.

V sobotu na Slovácku ostravský celek opět potvrdil, že nedokáže odehrát koncentrovaně celých devadesát minut. I proto opouštěli fotbalisté Baníku stadion v Uherském Hradišti s rozporuplnými pocity. Proti Slovácku podali hlavně v prvním poločase velice sympatický i kvalitní výkon. Přesto jim to k bodovému zisku nestačilo, a v tabulce tak zůstávají poslední. „Musíme bodovat s týmy, které jsou na tom podobně jako my," vyhlásil cíl pro zbytek podzimní části kouč Radomír Korytář.

Baník prožívá nejhorší vstup do sezony v historii. Jak je pro tým nepříjemné, že nedokázal navázat na vítězný duel s Olomoucí?
Je to nepříjemné, protože jsme si zápas prohráli sami. A všichni kluci v kabině to ví a jsou skleslí. Minimálně bod jsme si měli odvézt. Bohužel se v naší hře neustále objevují chyby, které soupeř trestá, a my prohráváme. Mrzí mě, že se jedná o nejhorší start do soutěže v historii, ale na druhé straně i dneska bylo vidět, že naše výkony mají stoupající tendenci. Podstatnou část prvního poločasu jsme byli lepší, byli jsme doopravdy důstojným soupeřem.
V tabulce jste ale stále poslední…
Je to tak. My potřebujeme body, které nemáme. Pro nás je to velká škoda, že jsme nedokázali tady alespoň remizovat. Teď doma přivítáme Příbram a musíme, stejně jako proti Olomouci, naplno bodovat. To je jasné. Věřím, že se z toho oklepeme a navážeme na to dobré z dnešního výkonu.
Zápas jste ztratili kvůli individuálním chybám, kdy se dvakrát prosadil Diviš. Jak se díváte na zahozené tutovky Mondeka?
To beru úplně stejně, jako chybu při inkasovaných gólech. Karol Mondek měl dvě velké šance, kdy měl alespoň jednu proměnit. Na kdyby se sice fotbal nehraje, ale dovolím si tvrdit, že pokud bychom vedli 2:0, tak bychom to už uhráli.
Stále platí, že musíte na podzim získat 10 až 12 bodů. Jak je nepříjemná tahle ztráta?
Určitě hodně, a to proto, že jsme tady minimálně na bod měli. Musíme bodovat s týmy, které jsou na tom podobně jako my (Příbram, Bohemians, Jihlava). Myslím, že jsme i dneska ukázali, že jsme schopni bodovat i se silnějšími celky. Mě jen mrzí, že proti Olomouci jsme druhý poločas hráli špatně, a body vybojovali, tady jsme hráli slušně, a jedeme s prázdnou. I nad tím se musíme zamyslet, co je lepší.
Davor Kukec mluvil po zápase o tom, že jste po vedoucí brance začali míče jen nakopávat. Některým hráčům podle něj chybí více zkušeností, aby hráli více po zemi, přidrželi míč.
Vše souvisí se vším. Pokud jsou někteří kluci pod tlakem, a ve stresových situacích selhávají. Bylo to vidět hlavní v závěru prvního poločasu, kdy jsme začali ztrácet míče, a soupeř se dostal do tlaku. V tréninku se tomu věnujeme, ale zatím se nám nedaří to přenést i na hřiště. Kdybychom měli tři nebo čtyři hráče kvalit Davora Kukece, byli bychom v tabulce někde jinde.
Na Slovácku jste zanechali dobrý dojem. Potvrdilo se tedy, že tým po posledním posílení má konečně ligovou kvalitu?
Současný kádr nebo tým je stoprocentně lepší než ten na začátku sezony. Jde to z něj i cítit, že hráči, kteří přišli, mají v sobě touhu, aby výsledky zlomili a my se posunuli v tabulce výše.