Bezbrankový výsledek ligové premiéry U Litavky označil za spravedlivý. „Šance přišly na obou stranách, hrálo se fakt nahoru i dolů. Byl to ofenzivní fotbal a za sebe i za spoluhráče jsem rád, že jsme odehráli zápas bez inkasovaného gólu.“
Stejně jako v Gruzii, také tentokrát musel několikrát zasahovat. Vyznamenal se pak hlavně ve druhém poločase, kdy reflexivně vyrazil střelu Klesy. „Bylo tam pár momentů, které po gólu volaly, ale ty okamžiky přišly na obou stranách. Dokonce si myslím, že dvě šance jsme měli větší než soupeř, a byli jsme tak blíže k celkovému vítězství,“ konstatoval Daněk.
Pro slabší ofenzivní výkon svého týmu měl vcelku i logické vysvětlení. „Myslím si, že na tu řadu změn jsme nehráli špatně. Bohužel jsme nebyli tak produktivní jako v Gruzii, tentokrát branky chyběly. Ale máme bod z venku, a jsem přesvědčený, že v Příbrami se bude vyhrávat těžko každému ligovému celku.“
Také Daněk navíc připomněl, že už první ligové kolo jasně ukázalo, že také letos bude liga vyrovnaná. „Hned se ukázalo, že papírově slabší celky se umějí na favority vyhecovat, dokázal to třeba Hradec Králové, který porazil Spartu. Ale jsem přesvědčený, že my budeme hrát ještě lépe,“ dodal Michal Daněk.
I když se zdálo, že domácí celek byl živější, ostravský gólman se nechtěl na únavu ze čtvrtečního pohárového utkání vymlouvat. „Prostě se s tím musíme vyrovnat. Navíc spíše by to měli říct kluci, kteří devadesát minut běhali. Pro mě to bylo náročné spíš psychicky, a to jsem vyčerpaný dost,“ poznamenal Daněk, který se po pětidenním cestování už moc těšil domů na rodinu. „Na chvilku si odpočineme a hned už budeme myslet na domácí dvojzápas s Tbilisi a pražskou Slavií. Na Bazalech jsem ještě v dresu Baníku nikdy nechytal, tak se už nemůžu dočkat. Moc se těším hlavně na naše fanoušky,“ dodal Daněk.