Fotbalisté Hlubiny stále vládnou I.B třídě, konkrétně její skupině B.

Nic na tomto faktu nezměnil ani zápas 11. kola, ve kterém po boji zdolali Velkou Polom 3:0.

Nutno však říct, že žádný ofenzivní festival to z domácí strany proti třináctému týmu tabulky nebyl.

Naopak v první půlhodině mohli ještě prohrávat. Ke smůle hostů však kapitán Pavel Sztefek trefil z dobré pozice svou bombou pouze brankovou konstrukci.

„Soupeř nás předčil v proměňování šancí. V první půli jsme nastřelili břevno, podobně i po přestávce. Je to škoda," komentoval nastalé situace trenér Velké Polomi Josef Bartoš.

Ve 37. minutě toho pak mohl litovat, jelikož Hlubina se dostala do vedení. Po chybě polomských obránců v rozehrávce rozvlnil síť za gólmanem Kozelským Jakub Schmutz.

„Podařilo se nám ubránit jejich úvodní tlak a dostat se do hry. A pak si necháme dát takový gól," kroutil hlavou Bartoš.

Jedenáct minut po přestávce přišla druhá rána. V zápase velmi aktivní Brinzik našel zpětnou přihrávkou na penaltě volného Klímu, který střelou k tyči zvýšil na 2:0. Když se k tomu v 71. minutě přidalo druhé, hosty trefené břevno a vzápětí třetí gól domácích, bylo po zápase.

„Hráli jsme celkem dobře, kombinačně po zemi a využili jsme svých schopností i kvality hřiště, což se ukázalo být správný krok. Navíc vzadu jsme nedělali chyby. Myslím, že jsme se oproti předchozímu zápasu zlepšili," hodnotil hrdina domácích Jakub Schmutz, který dvěma trefami v roli střelce tentokrát nahradil Jana Krčmaříka.

„Góly jsem dal, za což jsem rád, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli a máme další tři body," uvedl dále domácí Schmutz.

S výsledkem byl pochopitelně spokojený také trenér Hlubiny Heřman Karsten, byť by prostor ke kritice podle svých slov našel. Zejména u některých jedinců.

„Nebudu je jmenovat. Doufám ale, že tato výhra znamená sžití se s naším hřištěm, které pořád není naše domácí, jelikož máme zde tréninky jen před zápasem," uvedl Karsten. „Polom hrozila pouze ze standardek, jinak jsme ji přehráli. Kombinačně jsme byli o třídu lepší a to se projevilo i ve výsledku. Měli jsme štěstí při břevnech, ale to k fotbalu patří," dodal.

„Herně jsme byli Hlubině rovnocenným soupeřem. Rozhodla jen schopnost proměňovat šance, v čemž jsou domácí fantastičtí. Když se dostanou do tutové šance, tak končí gólem. Řeší to s chladnou hlavou. Hráče ale musím pochválit, protože do zápasu dali vše," uzavřel hodnocení trenér Velké Polomi Josef Bartoš.

TJ Unie Hlubina - TJ Velká Polom 3:0 (1:0)

Branky: 37. a 73. Schmutz, 56. Klíma. Rozhodčí: Valošek Ondračka, Hrubý. ŽK: Krčmařík, Bartoš Daněk. Diváci: 80.

Hlubina: Feik Blokša, Olšovský, Fico, David Skýba (85. Sýkora), Klíma, Bartoš, Schmutz Krčmařík (79. Neubauer), Brinzik. Trenér: Heřman Karsten.

Velká Polom: Kozelský Trojek, Šmída, Daněk, Popek Jan Sztefek (56. Dluhoš), Novák, Mučka, Chudoba (83. Ludvík) Jakub Sztefek, Pavel Sztefek. Trenér: Josef Bartoš.