Šestý tým uplynulé sezony v páté nejvyšší soutěži dokázal porazit na závěr přípravy divizní Nový Jičín 2:1, když obě branky vstřelila už v prvním poločase letní ofenzivní posila Ján Moravčík.

„Dobrý zápas s povzbudivým výsledkem," komentoval jednoduše dění na polaneckém hřišti brankář vítězného celku Radovan Řehulka. „Proti Novému Jičínu jsme podali, myslím, kvalitní a celkem kompaktní výkon, který by mohl být odrazovým můstkem do těžkého startu soutěžního ročníku," doplnil.

Jeho trenér Miroslav Salač byl však o něco opatrnější. „S Jičínem jsme odehráli zajímavý zápas, ve kterém kromě tří gólů bylo k vidění na obou stranách ještě i dost zahozených šancí. Co mě ovšem překvapuje a nad čím si teď lámu hlavu, je fakt, že v týdnu proti Vratimovu (4:4), který je přece jen kvalitativně trochu jinde než divizní Nový Jičín, jsme hráli špatně, kdežto v sobotní generálce to bylo přece jen ‚dívatelnější'. Po těch dvou posledních duelech je však jasné, že máme ještě na čem pracovat, i když je to možná dáno i přece jen určitou změnou v herním systému," podotkl polanecký trenér.

V úvodu krajského přeboru čeká na Polanku jeden z možných aspirantů na návrat do divize na jihozápadě Ostravy se v neděli 12. srpna představí Krnov, který v červnu čtvrtou nejvyšší fotbalovou soutěž dost smolně opustil. „Co jsem slyšel, Krnov chce udělat co možná nejvíce pro to, aby si divizi rychle vykopal zpátky. Měl by se opírat o kvalitní útočníky Tomáše Šupáka, kterého naši fanoušci znají z loňské sezony, kterou odehrál v dresu Jakartovic, a Michala Krčmaříka," upozornil Radovan Řehulka.

Po domácí premiéře čeká polanecký výběr, v němž nakonec znovu zakotvil i ostrostřelec Pavel Cirkl, první ostravské derby. Na začátku druhé poloviny srpna se představí v Heřmanicích, jež si prozatím v přípravě vedly znamenitě. Vždyť nováček krajského přeboru porazil B-tým Karviné a v polovině uplynulého týdne remizoval s Havířovem, dalším divizním celkem.

A náročný rozjezd soutěže bude pokračovat i pak, na konci prázdnin přivítá Salačův výběr Hradec nad Moravicí, jenž by měl i v nadcházející sezoně patřit mezi úplně nejpřednější týmy soutěže.

Ještě před ostrým startem soutěže čeká na trenéra Miroslava Salače a kapitána Davida Valenčina zajímavá novinka. Ve čtvrtek 9. srpna budou oba aktéři mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou odpovídat fanouškům v on-line rozhovoru na facebookových stránkách klubu (facebook.com/fkskpol­).

„Docela mě zajímá, kolik přijde otázek. Ale současně doufám, že to bude plodná diskuse, ve které se lidé vyvarují nějakých urážlivých témat," pousmál se trenér Miroslav Salač.

FK SK Polanka TJ Nový Jičín 2:1 (2:1)

Branky Polanky: Moravčík 2.

Polanka: Řehulka – Bartoš (70. Lokaj), Valenčin, Andrýsek, Fukala (50. Němec) Rostislav Planka (55. Kula), Pliska, Lacina, Vyležík Moravčík (60. Kozelský), Cirkl. Trenér: Miroslav Salač