Důvěru vést kádr mladíků nakonec minulý týden dostal bývalý obránce Daniel Tchuř, který se do nové práce pustil s vervou.

„Zatím máme mnoho hráčů na zkoušku, což si budeme muset vyhodnotit, ale později chceme zachovat kádr čtrnácti lidí, který bude trénovat spolu, a potom po dohodě s trenérem áčka budeme řešit doplnění pro mistrovské zápasy,“ prozradil Deníku Tchuř.

Nijak se přitom netají, že by se rád pohyboval ve vrchních patrech juniorské ligy. „Realitu a možnosti týmu nám samozřejmě odhalí až samotná soutěž, ale musíme si uvědomit, že jsme Baník Ostrava a nemůžeme se dlouhodobě motat někde dole. Proto bych rád, kdybychom hráli nahoře,“ uvedl kouč.

„Pro mě je možnost trénovat juniorku Baníku obrovskou výzvou, protože se zase posunu do chlapského fotbalu, který jsem hrál a mám k němu blíž než k žákovským nebo jiným mládežnickým týmům,“ dodal Tchuř, který svou misi u týmu načal vysokou porážkou 0:6 od druholigových Vítkovic. I tento výsledek však bere jako dobrou zkušenost pro mladý soubor svých svěřenců. Zároveň ale nezapomíná ani na fakt, že by největší odměnou pro něj a klub bylo, kdyby i díky jeho práci pronikl některý z mladíků do A-týmu.

„To je tak vždycky. Všechno děláme pro hráče, a čím víc se projeví svou kvalitou a dostanou se do áčka či profesionálních soutěží, tak samozřejmě to je… neříkám zadostiučinění, ale určitě pozitivní,“ uzavřel Daniel Tchuř.