Čtyřnásobný mistr ligy po několika sezonách plných ekonomických a sportovních problémů vcelku logicky sestoupil. Zda se už Baník Ostrava odrazil od pomyslného dna, to hodně napoví příští týdny a měsíce.

Jedno je ale jisté: fanoušci klubu ze slezské části Ostravy stojí za týmem v dobách dobrých i zlých. „Měli jsme velkou radost z toho, že na přátelský zápas s Vítkovicemi přišlo na Bazaly tři tisíce fanoušků. Zase se potvrdilo, že lidé ve městě mají fotbal rádi a je tady po něm hlad," uvedl nový sportovní ředitel klubu Dušan Vrťo.

Sám potvrdil, že právě na přízeň fanoušků při domácích, ale také zápasech venku bude klub ve druhé lize hodně spoléhat. „Prodali jsme už takřka 1500 permanentních vstupenek, což je zhruba o čtvrtinu více než v loňském roce, kdy jsme hráli první ligu," připomněl Vrťo. Euforie mohla být ještě větší, ale vedení klubu se nepodařilo dotáhnout do konce příchod hvězdného útočníka Milana Baroše. Proti se postavil kouč Vlastimil Petržela, který odmítl ikoně klubu povolit tréninkové úlevy. Dušan Vrťo i tak věří, že se klub hned v této sezoně mezi fotbalovou elitu vrátí. „Nebude to jednoduché, ale klub s takovým diváckým zázemím musí hrát první ligu."

Podobný názor má pochopitelně také nový majitel klubu Václav Brabec, který klub „koupil" v lednu v žalostném stavu od Petra Šafarčíka. „Čekal jsem, že na tom budeme v létě o něco lépe," připustil Václav Brabec, který se ohlédl za svým dosavadním působením v klubu. „První čtyři měsíce jsem maximálním způsobem věnoval tomu, abych Baník zachránil a oddlužil ho. Věřím, že postupem času se budu daleko více věnovat i sportovní stránce a dalšímu rozvoji samotného klubu. Prostě že budeme mít všichni z fotbalu zase hlavně radost," zdůraznil Brabec. První možnost bude mít v neděli ve Znojmě, kde Baník zahájí novou sezonu.

O utkání je v Ostravě velký zájem, kdy fanoušci Baníku během dvou dnů vyprodali sektor pro 300 lidí.