V plném proudu jsou už přípravy 2. ročníku halového fotbalového turnaje O pohár města Ostravy, který Město Ostrava ve spolupráci s Baníkem pořádá v sobotu 15. prosince 2007 na zimním stadionu Sareza v Porubě. Už jsou známi všichni účastníci.
 
Vedle pořádajícího Baníku se na turnaji představí i obhájce prvenství Slezský FC Opava, které doplní další druholigový tým FC Vítkovice, ze Slovenska přijede FC Nitra i s bývalým koučem Baníku Pavlem Hapalem, a z Polska zavítají do Ostravy prvoligová Odra Wodzislaw a GKS Katovice z druhé nejvyšší soutěže. „Soupeři by měli být pro ostravské publikum opravdu atraktivní, věříme už kvůli družbě mezi fanoušky Baníku a Katovic ve slušně zaplněnou halu i výbornou kulisu,“ uvedl předseda představenstva FC Baník Jakub Kahoun.
 
Turnaj startuje v 10 hodin, finále je na programu od 18.15 hodin. Hraje se 2x15 minut hrubého času s krátkými přestávkami, po zápasech ve skupinách přijdou na řadu duel o 5. místo, obě semifinále, souboj o bronz a finále. „Program bude dlouhý, ale připravujeme pro fanoušky řadu překvapení i atrakcí, aby vydrželi v hledišti celý den. Pokud někdo přijde ráno a bude si chtít odskočit, u vchodu obdrží vrácenku. Opravdu ale chystáme velice zajímavá zpestření včetně tomboly, pamatováno bude hodně i na děti,“ prozradil.
 
Lístky budou stát 85 korun. „Majitelé permanentek na Baník si však budou moci na Bazalech vyzvednout lístek na turnaj zdarma,“ uvedl Jakub Kahoun a dodal: „Je to další akce, která by měla přesvědčit naše fanoušky, aby si pořídili permanentní vstupenku. Na závěr roku chystáme do prodeje i Vánoční permice na jarní část I. Gambrinus ligy, a jisté je, že i jejich nákup se určitě vyplatí.“