„Hodnotit po takovém zápase výkon jednotlivců mi ale přijde zbytečné. Spíš bych řekl, že to bylo od nás odježděné, odmakané. Bod jsme si podle mého názoru zasloužili. Současně bych však řekl, že kdyby Slavia u nás prohrála, bylo by to pro ni kruté,“ usmál se šestadvacetiletý fotbalista.

Nehráli jste v neděli až moc zataženě?

Samozřejmě jsme si trošku couvli, Slavia pak logicky byla silnější na míči, hrála a my se posouvali. I když to možná chvílemi mohlo vypadat jako hra kočky s myší, do nějakých vyložených šancí se soupeř nedostal. Spíš to bylo tak, že jsme byli víc zatažení a nedostávali se tolik do hry, ale na druhé straně všichni směrem do defenzivy makali.

Je cennější bod se Slavií, nebo výhra v Brně?

Řekl bych, že bod s mistrem je cennější. Ano, s týmy, které by se mohly nebo měly pohybovat kolem nás, bychom body měli sbírat, což platí i dál. Tentokrát nám navíc hodně pomohla atmosféra, stánek byl plný a to nás hodně vyburcovalo. Takže i proto to vnímám jako zasloužený a cenný bod.

V posledním týdnu se kádr Baníku rozrostl o další dva obránce. Jak vnímáte vzrůstající konkurenci?

Je dobré, aby v týmu byla zdravá konkurence, to jsem říkal už po svém příchodu. Je důležité, aby nikdo neměl místo úplně jisté. Pokud je ta konkurence zdravá, je to pro každého hráče jen dobře.

Fotbalisté Baníku jdou na Hulín.
Baník čeká pohárová premiéra v Hulíně