Na prvním tréninku patnáctého týmu HET ligy nechyběly ani některé nové tváře, které touží prosadit se do kádru Baníku pro náročné jaro. Z hostování se vrátili Matěj Helešic či Dominik Smékal, na hřišti se ale proháněl třeba i francouzský stoper Christophe Psyché, jenž naposledy působil v norském Sogndalu. „Je u nás na zkoušce, uvidíme, jak bude vypadat. V Norsku působil několik sezon, ale v té poslední měl problémy s kotníkem, takže toho moc neodehrál,“ prohodil Dušan Vrťo, sportovní ředitel FC Baník Ostrava.

Prvního společného tréninku se naopak nezúčastnily první podepsané posily – Martin Fillo a Dame Diop. „První jmenovaný byl na fyzických testech v Olomouci, senegalský fotbalista se k týmu připojí po víkendu,“ upřesnil Dušan Vrťo.

Baník má v přípravě ještě i dva brankáře – Viktora Budínského a Michala Bártu –, kterým jejich kmenové kluby daly souhlas k tomu, aby nějaký čas pobyli v Ostravě.

Ale také se čeká, jak to nakonec dopadne v otázce přesunu Jana Laštůvky z Edenu do Baníku. „V jeho příchod samozřejmě věřím, jen je to o tom, jaký postoj zaujme Slavie. Teď jsou tady Budínský s Bártou i kvůli tomu, abychom si to všechno posichrovali,“ poznamenal Radim Kučera, trenér Baníku Ostrava.

Ostravský prvoligový tým čeká do konce tohoto týdne kromě jiného i první přípravný zápas, v sobotu 6. ledna v 11 hodin si zahraje proti Hlučínu. Momentálně se ještě řeší možnost odehrání utkání na přírodní trávě, pokud to ale nedopadne, pak se duel uskuteční na umělé trávě v Orlové. O místu konání zápasu budeme čtenáře Deníku samozřejmě včas informovat.

Současný kádr A-týmu Baníku Ostrava:
Brankáři: Michal Bárta, Viktor Budinský, František Chmiel, Martin Šustr.
Obránci: Oleksander Azackij, Petr Breda, Denis Granečný, Matěj Helešic, Lukáš Pazdera, Jakub Pokorný, Christophe Psyché, Martin Sus, Martin Šindelář.
Záložníci: Dyjan Carlos de Azevedo, Martin Fillo, Marek Hlinka, Robert Hrubý, Tomáš Mičola, Bronislav Stáňa.
Útočníci: Milan Baroš, Dame Diop, Alexander Jakubov, Martin Macej, Tomáš Poznar, Dominik Smékal, Ondřej Šašinka, Jakub Šašinka.