S onkologickým onemocněním v současnosti bojuje i osmnáctiletý fotbalový záložník Matěj Šín. Odchovance místního fotbalu, nyní ve službách Baníku Ostrava, za který si na jaře připsal první starty v nejvyšší soutěži, podpořili hráči nápisem na transparentu: „Maty, jsme s tebou“!

Trenér Staré Bělé Marek Lišaník.
Tým má budoucnost, příští rok si pro to půjdeme, slíbil kouč Staré Bělé Lišaník

Na polaneckém hřišti se kromě Čmeláčku a Šachtaru, v jehož dresu nechyběla obvyklá jména jako Roman Szturc, Ondrej Šedivý, Ondřej Roman, Rostislav Olesz, Matěj Stránský, Jan Laštůvka, nebo nově hokejista Jan Ščotka, objevily také celek RK Polanka a ženský fotbalový tým Gascontrol Havířov.

Celkovou výhru si nakonec připsal právě Šachtar, který v semifinále porazil Čmeláčka, ve finále pak RK Polanka. Třetí místo pak patřilo ženám z Havířova. Známé tváře Šachtaru se posléze rády vyfotily, nebo podepsaly s fanoušky, zásluhou hokejových reprezentantů Matěje Stránského a Jana Ščotky byly přítomny i bronzové medaile z nedávného mistrovství světa ve Finsku.

Trenér Vřesiny Petr Dombrovský.
Kouč Vřesiny Dombrovský: Sezona na magazín, závěr byl psycho. Dám na intuici

Výše sumy, která se podařila vybrat, ještě není finální. Známá bude v nejbližší době. Je však jasné, na co bude použita. „Veškerý výtěžek z této akce bude použitý na realizaci venkovní pergoly a bezbariérové rampy pro mentálně handicapované klienty Čmeláčku. Finančně tento projekt podpořily všechny týmy turnaje a velká část veřejnosti, která akci navštívila,“ uvedla organizace Čmeláček.