Tu utrpěli svěřenci trenéra Bohumila Páníka před čtyřmi měsíci s Teplicemi. Ve třetím utkání sezony prohráli 0:1. Odveta na Stínadlech je na programu v neděli od 14.30 hodin.

„To byl zápas, kdy jsme byli lepší a zasloužili jsme si bodovat,“ zavzpomínal kouč Páník před duelem 17. kola FORTUNA:LIGY, který bude soubojem šestého s jedenáctým.

Baník zatím posbíral 25 bodů, Teplice jich mají 18. Severočeši naposledy prohráli na Slavii 0:3. „Domácí s nimi ale měli velké problémy, než je zlomili,“ zdůraznil Páník.

„Mají dva silné hrotové hráče, kteří si vyhovují, a obrátili bodový tok na svoji stranu. Jsou velmi nepříjemní, dokáží vzdorovat i silným týmům. Doplněním kádru se jejich potenciál zúročuje a jdou nahoru. Čeká nás těžký zápas. Já ale věřím, že budeme schopni konkurovat a ukázat výborný fotbal,“ dodal Bohumil Páník.

„Začátek sezony pro nás nebyl úplně ideální. Prohráli jsme doma s Teplicemi, ale i Libercem. Ty zápasy jsme přitom měli ve vlastních rukou, hráli jsme celkem dobrý fotbal, ale hloupými chybami jsme jim darovali vítězství. Takže by to teď chtělo jim to oplatit a získat ty tři body zpátky,“ podotkl záložník Baníku Adam Jánoš.

Ostravané by rádi ukončili venkovní nezdary. Pět porážek v řadě při skóre 1:13 je na klub jako Baník v současných podmínkách a při aktuálním kádru mizerná bilance.

„Musíme se už od něčeho odrazit. Teplicím se poslední zápasy výsledkově nepovedly, pořád je to ale kvalitní soupeř, u kterého se nehraje nejlépe,“ uzavřel Jánoš.

Připomeňte si atmosféru posledního duelu v Ostravě v červenci 2019, v úvodu sezony, v přiložené fotogalerii:

Utkání 3. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Teplice, 26. července 2019 v Ostravě. Na snímku Milan Baroš.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Utkání 27. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FK Teplice, 7. dubna 2019 v Ostravě. Na snímku fanoušci Baníku.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

NENECHTE SI UJÍT

Díky akci internetových verzí Deníků v Moravskoslezském kraji můžete získat čtyři vstupenky na poslední domácí prvoligové zápasy Baníku v roce 2019, ve kterých slezský klub přivítá dva velké rivaly - SFC Opava a AC Sparta Praha!

Stačí si zakoupit roční členství v Deník Klubu a čtyři vstupenky na zápasy jsou vaše:

button chci vstupenkyZdroj: redakce

„Záleží na předplatiteli, zda si vybere kvótu čtyř lístků na jedno utkání, nebo bude chtít dva na duel s Opavou a dva na souboj se Spartou,“ doplňuje Simona Fojtová z inzertního oddělení Deníku a připomíná, že po zakoupení ročního předplatného přijde každému e-mail s dalšími pokyny pro výběr i vyzvednutí vstupenek.

*Vstupenky jsou do sektorů určených fanouškům FC Baník Ostrava!