V sobotu nestačil tým trenéra Václava Štverky na hostující mužstvo z Dětmarovic a právě hosté se možná touto výhrou odrazí k lepším výsledkům v úvodu podzimní části krajského přeboru.

Domácí fotbalisté proti třetímu mužstvu uplynulé sezony nezačali nejlíp, hned v úvodu je za chyby v obraně trestal kapitán Dětmarovic Pavel Beilner, který se chytrým průnikem dostal do šestnáctky a balón nastřelil na domácího hráče. Od něj pak kulatý nesmysl putoval do Otoupalíkovy sítě a nad petřkovickým hřištěm se v tu chvíli začala stahovat mračna – a to doslova. David Levčík vzal naštěstí ve 22. minutě na sebe tíhu zodpovědnosti, nádherně si poradil ze standartkou ze zhruba dvaceti metrů a srovnal skóre. Jenomže jeho spoluhráči až příliš často nabízeli svými nepřesnostmi míč soupeři a sami si s pracně vytvořenými šancemi nedokázali poradit. A když už hrotový útočník Padych seřídil svá mířidla přesně, jeho branka pro ofsajd neplatila.

Ten samý hráč po přestávce mohl přece jen strhnout vedení na stranu petřkovické Odry, ale samostatný únik řešil nepochopitelnou kličkou, kterou gólman Gradek vystihl a šanci zmařil. Nedáš, dostaneš – otřepané fotbalové pravidlo zafungovalo hned o dvě minuty později. Na přesný roh Špičky si naběhl Giňa a uklidil míč do sítě – 1:2. Tento stav vydržel už do konce a radost přinesl hostům z Dětmarovic: „Co chcete slyšet, že měl být v půli namísto remízy stav 3:0 pro nás? Samozřejmě s výsledkem jsem spokojen, s předvedenou hrou už nikoliv. To bych byl asi špatný trenér, kdyby se mi dnešní výkon líbil," nevynášel svoje svěřence trenér Miroslav Čopjak do nebes.

Konec utkání se dohrával za lehkého deštíku, jenž měl na svědomí zřejmě zvlhlý prach všech potenciálních střelců a Petřkovice si tak připsaly již pátou podzimní porážku. „Máme nedostatek hráčů do útoku! Dnes nastoupil Kadlčík, který od léta kvůli zdravotním potížím netrénoval, naskočil Hubeňák, jenž je po operaci křížového vazu. Skoro každý zápas hrajeme v jiné sestavě, to je náš největší nedostatek," viděl hlavní příčiny trápení svého mužstva lodivod Petřkovic Václav Štverka.

Jeho kolega na hostující lavičce byl po utkání přece jen usměvavější: „My jsme tu přijeli vyhrát a alespoň to se nám povedlo. Pereme se se špatnou koncovkou, což bylo dneska opět vidět. Petřkovice jsou zdecimované množstvím absencí, ale já osobně tvrdím, že ještě půjdou nahoru," uznal kvality soupeřů kouč dětmarovické jedenáctky Čopjak.

Václav Štverka po utkání hovořil na vyprázdněné tribuně petřkovického areálu jen velmi ztěžka a bylo na něm znát, že je zdrcen stavem svého týmu: „Je těžké něco hodnotit, protože se potýkáme se složením kádru a také sami se sebou. Brzdí nás zranění, máme asi pět hráčů mimo hru. Další kluk z mančaftu nyní odletěl do Itálie na sběr jablek. Takže dáváme kádr dohromady jak se dá, proto není sehraný. Padla na nás nějaká deka, dneska jsme nehráli vyloženě špatně, ale prohráli jsme si zápas svými chybami," rozebíral trenér Odry současný stav mužstva, které vloni dlouhou dobu drželo čelní pozice tabulky krajského přeboru. I on ale pochválil svého sobotního soupeře: „Dětmarovice mají kvalitní mančaft, vloni hráli o postup. Krajský přebor je zase našlapaný, každý může prohrát s každým. Je třeba se chytit a jet na nějaké vlně, my jsme tu vlnu ale zatím nechytili a spíše kloužeme dolů. Chtěli jsme dnes vyhrát, ale dopadlo to jinak. Nepamatuju takový mizerný vstup do sezony," přemýšlel tiše kouč Václav Štverka a mimo jiné také souhlasil s tím, že mužstvu by pomohl nějaký nový impuls. „Většinou se v takovém případě mění trenér, to taky může tým nakopnout…" dodal s kyselým úsměvem.

FC Odra Petřkovice – SK Dětmarovice 1:2 (1:1)

Branky: 22. Levčík – 8. Beilner, 55. Giňa. Rozhodčí: Herda – Lalík, Kaloč. ŽK: Levčík.

Petřkovice: Otoupalík – Darda, Smékal (82. Horák), Kornak, Uličný – Fojtík (76. Hubeňák), Levčík, D. Štverka, Dutka – Ogon (66. Kadlčík), Padych. Trenér: Václav Štverka.

Dětmarovice: Gradek – Škuláň, Prčík, Bajzath, Žebrok (70. Ligocký) – Schimke, Špička, Beilner (64. Martinček) – Giňa (78. Krčmařík), Maleňák – Matušík. Trenér: Miroslav Čopjak.

ROSTISLAV KALA