Dvakrát za sebou Petřkovice v krajském přeboru venku vyhrály 1:0, stejným rozdílem vedly i v Českém Těšíně, ale nakonec od česko-polské hranice přivezly jen bod za remízu 1:1. A v tabulce páté nejvyšší soutěže zůstávají i nadále páté.

„Rozhodně jsme pomýšleli na všechny body, ale domácí v závěru vsadili všechno na systém všechno na stopera Race, což jim nakonec vyneslo podle mého názoru z našeho pohledu naprosto zbytečnou branku. Je to škoda," posteskl si Filip Smékal, trenér Odry Petřkovice.

Těšínští fotbalisté povzbuzení předchozí výhrou ve Vítkovicích nehráli v úvodní polovině zápasu moc dobře. „Odskakovaly nám balony a ztráceli jsme půdu pod nohama. Petřkovice naopak míč umně držely na svých kopačkách a hrozily ze standardek, ty ale vychytal Klepek," popisoval dění na trávníku Čestmír Kročil, trenér Českého Těšína. „I nám ale chyběla finální fáze, do šancí jsme se dostávali opravdu jen sporadicky," řekl Filip Smékal.

Po přestávce se pokračovalo podle stejných not. Ostravané kontrolovali hru a snažili se o vedoucí gól. Těšín už ale zpřesnil svou mezihru. V 65. minutě byli hosté blízko vedení, když odražený balon napálil bez přípravy na Klepka Staněk a českotěšínský brankář míč šťastně vyrazil nohou.

O pět minut později se už hosté dočkali. Levčík ze strany odcentroval na střídajícího Tomka a ten si na zadní tyči už poradil. „Bylo to celkem logické vyústění naší aktivity, jenže bohužel to byla zároveň naše poslední branka v utkání. Znovu jsme totiž doplatili na momentální slabost, kterou je využívání šancí," poznamenal Filip Smékal.

Domácím po inkasované brance logicky nezbylo než riskovat. „Stopera Race jsme vytáhli na hrot a začali hrát odvážněji. Možná nám pomohlo krupobití, které se pak nad hřištěm sneslo, každopádně musím ocenit velkou snahu svého mužstva, které chtělo a šlo za bodem," chválil trenér Kročil.

Nakonec v 88. minutě po centru Trybulce přehlavičkoval Rac zkušeného Wozniaka a nechytatelnou hlavičkou rozjásal domácí obecenstvo. „I tahle šance se dala zmařit, kdyby došlo k lepšímu dostoupení. Ovšem nestalo se, a tak vezeme z Těšína jen bod. A protože současně Pustá Polom i Kravaře vyhrály, mezera mezi námi se tak zase o něco zvětšila. Teď nás ale čeká Břidličná, kterou chceme jednoznačně porazit," dodal v narážce na sobotní domácí utkání trenér Odry Petřkovice. 

FC IRP Český Těšín – FC Odra Petřkovice 1:1 (0:0)

Branky: 88. Rac 70. Tomek. Rozhodčí: Čuba – Černoevič, Krištof. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Český Těšín: Klepek Fizek, Czyž, Rac, Kupczak Konečný (Lojek), Mendrok, Sostřonek, Hradečný (Žebrok) Przyczko Trybulec. Trenér: Čestmír Kročil.

Petřkovice: Silber Darda, Wozniak, Staněk, Kašický Václavík (Tomek), Cesnek, Burian, Levčík, Hubeňák (Ogon) Maceček. Trenér: Filip Smékal.