Ostrava/Olomouc – Nevyšlo to před týdnem ligovému áčku, vyšlo to nyní mladým nadějím. Žáci a dorostenci olomoucké Sigmy o víkendu odehráli s Baníkem Ostrava pět utkání a vyšli z nich vskutku výborně – celkové skóre se zastavilo na cifře 19:7 právě pro Hanáky.
Čest Baníku zachraňoval celek U15, který jako jediný vyhrál, remízu ještě vybojoval tým Baník U17. Jinak
Souboje Sigmy s Baníkem měly, mají a budou mít náboj vždy, a to nejen na té nejvyšší úrovni, ale i na té mládežnické. Z dlouhodobého hlediska se totiž jedná o tradiční adresy, kde se vychovalo mnoho velkých talentů pro evropský fotbal.
Není tak divu, že jsou pokaždé na tribunách k vidění trenéři mládežnických reprezentací či skauti věhlasných klubů, aby zhlédli mladé naděje při konfrontaci s rivalem, který bývá na podobné výkonnostní úrovni. Ti však o víkendu viděli na rozdíl od let minulých celkem jednoznačný průběh.
V pěti věkových kategoriích ovládla derby Sigma Olomouc, která prohrála pouze jednou. Jedno utkání skončilo remízou a ve třech Hanáci svého soupeře doslova rozstříleli. Starší žáci, mladší dorostenci a starší dorostenci tak z celkového hlediska porazili stejně staré baníkovce vysoko 19:7.

U14: Baník – Sigma 1:5 (1:3)
U15: Baník – Sigma 4:3 (2:2)
U16: Baník – Sigma 0:5 (0:1)
U17: Baník – Sigma 2:2 (2:1)
U19: Sigma – Baník 4:0 (1:0)