Baník však nebyl jediným zájemcem o služby mladého trenéra, který jako hráč pět let působil v německém Bielefeldu.

"Nabídky jsem měl tři, ale Baník byl přímočařejší. Rozhodlo velmi rychlé a korektní jednání, ta nabídka byla hned konkrétní. Pocházím navíc z regionu, který je i díky Milanu Barošovi velmi výrazně baníkovský. Samostatnou kapitolou jsou pak fanoušci. Fotbal se hraje pro lidi a každý ví, že fanoušky má Baník opravdu úžasné," zdůvodnil své rozhodnutí Kučera.

Je podle vás Radim Kučera dobrá volba? Hlasovat můžete v anketě pod článkem.

S jakým osobním cílem do Baníku přicházíte?

Pořád se posouvat. Jsem rád, že moje první prvoligové angažmá je zrovna v Baníku. Mám samozřejmě ambici předvádět s Baníkem dobrý fotbal. Jako nováček bychom se chtěli pohybovat v klidném středu, ale víme a jsem si vědomi toho, že to nebude jednoduché.

Ve Znojmě jste se prezentoval velmi ofenzivním stylem hry. Inklinujete tedy k útočnému fotbalu?

Samozřejmě bych se tak chtěl prezentovat i v Baníku. Dávali jsem dost gólů, ale i dost gólů dostávali. Byl to takový otevřený fotbal. Tady je třeba říct, že první liga je o něčem jiném. Ale budu se samozřejmě snažit, abychom hráli útočně. Hraje se to pro diváky, a těch tady chodí dost. Byl bych rád.

Marek Jankulovski.
Baník v Brně splnil Nohavicův sen

Fanoušky vždy nejvíce zajímají posily. Jaké v tomto ohledu bude na Bazalech léto?

Máme rozjednány nějaké hráče a věřím, že to vyjde. A že přijde i kvalita. Ale chci si na tréninku prohlédnout úplně všechny kluky, kteřé jsou v kádru a kteří se třeba vrátí z hostování. Přípravu začne kolem třiceti hráčů a věřím, že z toho pak poskládáme mužstvo.

Pět let jste působil v německém Bielefeldu. Ovlivnil to váš náhled na fotbal a trenéřinu?

Německo mě hodně ovlivnilo. Ať už fanoušky, protože ty zápasy před vyprodanými stadiony vám z hlavy nikdo nevymaže, ale i tréninkovým procesem. Za těch pět let jsem zažil trochu jiný tréninkový proces a jiný přístup. To mě v mém trenérském životě hodně ovlivnilo. Snažím se co nejvíce jezdit na stáže do Německa. Sleduju hodně německý fotbal. Vzal jsem si i něco z těch tréninkových metod, které jsem zažil. A teď se to snažím skloubit s českou mentalitou a českým prostředím, protože Němci i tamní fotbalové prostředí je samozřejmě jiné.

Měl jste v kariéře už někdy dříve nakročeno do Baníku?

Ano, ještě jako hráč. Bylo to za doby pana Hadamczika a už jsem tu byl, dá se říct, oběma nohami. Ale nakonec to nedopadlo. Takže se vracím až teď jako trenér a opravdu hodně se na to těším. Zápasy Baníku mívají vždycky skvělou kulisu.

Trenér Znojma Radim Kučera
Baník: Radim Kučera si už vybírá asistenty