Utkání rozhodl v nastavení prvního poločasu Adam Tučný. Trnava, která před výkopem byla favoritem, se poté snažila se skóre něco udělat, ale bez úspěchu. Smetanův tým těsný náskok udržel a bez ohledu na postavení ve slovenské lize, kde je pátý, ví, že se v létě budou v Ružomberoku hrát předkola evropských pohárů, o což se třeba v Baníku předloni snažil marně a nakonec byl ještě v průběhu ročníku odvolán.

Trenér Ondřej Smetana.
Bývalý kouč Baníku táhne Ružomberok do Evropy: Každý víkend hrajeme o všechno

Jednačtyřicetiletý Smetana, v jehož kádru jsou i Češi Šimon Gabriel a Jan Hladík, prožívá povedené období. Mužstva se ujal loni během podzimu, když kvůli nabídce ze Slovenska dobrovolně ukončil štaci v Hlučíně, s minimální šanci na účast ve skupině o titul slovenské ligy. Nemožné se ale podařilo a povedenou jarní sérií se Ružomberok mezi elitní šestku ligy probojoval. Navíc ani tam není do počtu.

V poháru pak vyřadil silnou Dunajskou Stredu, třetiligové Lipany a nyní porazil ve finále Trnavu. Pohár Ružomberok získal po osmnácti letech. Není divu, že se o Smetanovi mluví jako o nástupci Martina Svědíka ve Slovácku, kde by se mohl znovu sejít s nedávným parťákem a asistentem Janem Baránkem.