Předchozí
1 z 6
Další

START PŘÍPRAVY

Bez křídelníka Srdjana Plavšiče, který zůstává i pro jaro a připojil se jen o den později, a záložníka Daniela Tetoura, jenž má potíže s kolenem, ale naopak už se stoperem Jaroslavem Svozilem, začal Baník v pondělí 2. ledna společnou přípravu na Bazalech. Od 12. prosince přitom měli hráči za sebou individuální přípravu, jejíž kvalitu na konci minulého roku ověřily kondiční testy. „Bude to alchymie pro všechna mužstva,“ soudil trenér Pavel Hapal o tom, že času není mnoho. Ligové jaro začíná už o posledním lednovém víkendu.

VÝHRA NA SLOVENSKU

Dvě vstřelené branky, navíc autory byli Brazilec Cadu a křídelník David Buchta, kteří to po nepříliš plodném podzimu potřebovali. Udržené čisté konto, jistý výkon gólmanů Jana Letáčka a Martina Hrubého, zkoušení některých novinek, jako třeba spolupráce dvou levonohých stoperů Davida Lischky a Karla Pojezného. Výhra 2:0 nad Skalicí by mohla být dobrým odrazovým můstkem. „Snažili jsme se zápas rozdělit na dva poločasy, aby každý měl stejnou zátěž. Běžecky to bylo výborné, ještě dotrénujeme, navíc jsem spokojený i s výsledkem,“ hodnotil Pavel Hapal při vědomí, že utkání na Slovensku ale nepřineslo jen pozitiva.

ZRANĚNÉ OPORY

Jak bylo řečeno, klíčový záložník Daniel Tetour marodí s kolenem. A v úterý se k němu přidala i další opora. Útočník Ladislav Almási si ve Skalici poranil kotník a laborovat bude okolo šesti týdnů. Nestihne tak start ligového jara. „Viděl jsem záběr toho jeho došlapu na zem a z toho to vypadalo, že to zranění mohlo být velice vážné. Nakonec se zdá, že tak hrozné to nebude. Lékař mi psal, že do čtyř až šesti týdnů by mohl být fit, já věřím, že by to mohlo být i dřív,“ okomentoval stav slovenského reprezentanta Pavel Hapal, jenž nemůže kvůli zdravotním trablům využít služeb ani Patrika Měkoty, či Ladislava Takácse.

POSILY ZATÍM ŽÁDNÉ

Už od doby nástupu Pavla Hapala a Luďka Mikloška do svých funkcí na Bazalech se vědělo, že žádný zimní třesk v kádru Baníku nenastane. Oba shodně zmiňovali, že půjde o minimum příchodů. Zatím tedy nedošlo k žádnému. Uvažovaný Vasil Kušej dal přednost Mladé Boleslavi. Hapal by však rád někoho do zadní řady. „Uvidíme, jestli něco dopadne,“ prohlásil.

PROPRŠENÝ START SOUSTŘEDĚNÍ

Před rokem odcestovala ze zamračeného Česka do Turecka Karviná, a v Beleku ji přivítalo husté sněžení. Tak dramatické to sice Baník letos neměl, ale hustý déšť a zejména silný vítr nebyl ničím, co by kvalitnímu tréninku prospívalo. „Jakmile vítr ustane, bude to absolutně v pohodě, i kdyby pršelo i v dalších dnech. Věřím, že tady splníme vše, co jsme si předsevzali, to znamená především herní nácviky,“ uvedl pro klubový web Pavel Hapal.

DRUHÝ ZÁPAS

Po dvou dnech tréninku dojde v Beleku na první test. Baník se střetne s polskou Koronou Kielce. Proti Skalici do duelu nezasáhly zkušené opory jako brankář Jan Laštůvka, obránce Jiří Fleišman, či ofenzivní univerzál Nemanja Kuzmanovič. Lze tak předpokládat, že nyní se už na hřišti objeví.