Východočeši přitom naplňovali roli favorita už od druhé minuty, kdy se trefil Jirásek, který dřív oblékal dres Baníku. Nadšeně hrající ostravští mladíci, doplněni hráči staženými z hostování, však ještě do přestávky dokonali obrat a po pauze si dokráčeli pro další cenné vítězství.

Zimní utkání Tipsport ligy, FC Baník Ostrava - MFK Karviná, 6. ledna 2022 v Ostravě. Vpravo autor dvou branek domácích Matěj Šín.
OBRAZEM: Šok na úvod přípravy. Baník postavil béčko a Karviné nasypal "pětku"

"Nevím, jestli nás to překvapilo, nebo ne, ale kluci navázali na výkon s Karvinou. Jsou pracovití a tenhle výsledek je pro ně odměna," uvedl na úvod trenér Tomáš Hejdušek.

Hlavní kouč Slezanů Ondřej Smetana opět sledoval klání u střídaček. "Pardubice určitě nic nepodcenily, bylo vidět, že od začátku do toho šlapaly. Za mně jsme dostali ve druhé minutě hloupý gól, ale potom už kluci ztratili ostych a respekt, takže od desáté minuty první půle jsme byli lepší. Kdyby poločas byl 4:1, nikdo by nemohl říct ani popel," dodal Hejdušek, který nechtěl vyzdvihovat individuální výkony.

Fotbalový klub FC Baník Ostrava zahájil 3. ledna 2022 v Ostravě jarní přípravu. Na snímku posila z Plzně Šimon Falta.
Posila Baníku Falta: Záleží na trenérovi, kde mě bude potřebovat. Co ambice?

Zaujali totiž zejména Petr Jaroň, či sedmnáctiletý talent a dorostenec Matěj Šín. "Nechtěl bych o tom takhle mluvit. Mužstvo je zdravé, jsou to mladí kluci, táhnou za jeden provaz, zůstaňme na zemi," uzavřel Hejdušek.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (zleva) Collins Yira Sor z Ostravy a Martin Cedidla ze Zlína.
Zástupci rychlíka Baníku: Velký přestup se uskuteční, ale nespěcháme. Co Sparta?

Tipsport liga (sobota 8. ledna 2022):

Baník Ostrava – Pardubice 4:2 (2:1)

Branky: 62. a 79. z pen. Smékal, 27. P. Jaroň, 36. Šín - 2. Jirásek, 83. Huf.

Baník Ostrava (1. poločas): Číž – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Fulnek – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta. (2. poločas): Číž – Zouhar, Temel, Kostka, Sotorník – Guzík, Boháč, Říha, Holaň, M. Jaroň – Smékal. Trenér: Hejdušek.

Pardubice: Letáček (46. Markovič) – Kostka (64. Halász), Čihák (46. Toml), Opluštil, Hranáč – Červ (46. Vít), Jirásek – Tischler, Kateříňák, Rezek – Černý (46. Huf). Trenér: Krejčí.