I když tomu průběh středční tiskové konference rozhodně nenapovídal, vedení Baníku mělo – a podle všeho i má – záložní možnost, že by do doby výstavby fotbalového stadionu mohl hrát v jinémměstě. Podle informací Deníku je ale právě Havířov hlavním favoritem případného stěhování.

Deník má k dispozici výpovědi několika svědků, kteří v posledních týdnech viděli opakovaně na stadioně v Havířově zástupce Baníku Ostrava. Poslední schůzky se o víkendu dokonce zúčastnil také majitel klubu Tomáš Petera!

„Je pravda, že funkcionáři Baníku na stadioně byli. Nejdříve se zajímali o to, zda a za jakých okolností a podmínek by se první liga v Havířově mohla hrát. Po prohlídkách zázemí byli příjemně překvapeni a konstatovali, že náš stadion je největším favoritem,“ přiznal ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jiří Bednář.

Na havířovském ryze fotbalovém stadionu, jehož rekonstrukce by nemusela stát více než pětadvacet milionů korun, by byla kapacita okolo osmi tisíc fanoušků. Vybudovat by se muselo umělé osvětlení, vyhřívaný trávník a úprav by doznaly i obě tribuny.

„Oprav je mnohem méně, než zástupci Baníku čekali. Třeba sedačky by se použily ty, které jsou nyní na Bazalech,“ dodal Bednář. Přestěhování Baníku by v žádném případě nemohlo omezit chod místního Městského fotbalového klubu. Baník by zde absolvoval pouze jeden trénink a mistrovské zápasy.

„Na hlavní plochu by se pak dostali už jen A-muži, takže podmínkou je, aby zde bylo postaveno hřiště s umělou trávou, protože tréninkové plochy by byly jinak přetížené. Hledáme proto usilovně možnosti, jak umělou trávu co nejrychleji vybudovat, když by se mělo počítat i se spoluúčastí města,“ dodal Bednář.

Zástupci vedení ostravského fotbalového klubu už jednali i s představiteli havířovské radnice. Ke konkrétní dohodě ale zatím nedošlo.

„Manažeři Baníku nás seznámili se svým případným záměrem. V této fázi se jednalo pouze o mapování podmínek, a nic konkrétního dohodnuto nebylo. Další jednání budou případně vedena až po rozhodnutí ostravské radnice. Ale jestli k tomu opravdu dojde, je ve hvězdách,“ řekl primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk.

Vedení Baníku se včera k tomuto tématu odmítlo vyjadřovat. Technický ředitel Baníku Petr Konderla, který má na starosti bezpečnost na Bazalech, potvrdil, že Havířov navštívil. „Prověřovali jsme tam bezpečnostní možnosti a technické možnosti stadionu pro případné sehrání ligových zápasů,“ řekl jen Konderla.