Dál však zůstávají v tabulce v kritickém pásmu. Jsou patnáctí, ale už jen bod od momentálně nesestupující Jihlavy.

„Diváci, si myslím, viděli nádherný zápas. To jsou okamžiky, kdy stojí za to, aby trenér trénoval a hráči se snažili. V Ostravě není většího zápasu než hrát se Spartou. A navíc se nám dnes, myslím, po zásluze podařilo zvítězit,“ uvedl Bohumil Páník, trenér Baníku.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Fanoušci Sparty.
Sparťané v Ostravě: prohra na hřišti, válka v hledišti. A škoda za 200 tisíc

Ostravané šli poprvé do vedení díky stoperu Šindelářovi, který se trefil po rozehraném přímém kopu z voleje, po něm ale z penalty nařízené za faul Bredy na Plavšiče srovnal Kanga.

Ve druhém poločase nejdřív Hlinka parádně zahraným přímým kopem znovu rozjásal plné tribuny. To ale nebylo zdaleka všechno, Sparťanům dal další naději na body střelou zblízka po zaváhání stopera Šindeláře křídelník Václav Kadlec, ovšem králem zápasu se nakonec stal kapitán Baníku Milan Baroš, který v 86. minutě hlavou vystřelil Baníku tři body.

„Je to nádhera, ale pořád jsme patnáctí. Teď musíme měsíc hrábnout a vybojovat pro Baník záchranu,“ pousmál se kapitán ostravského celku.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Utkání v Ostravě provázela parádní atmosféra, kterou však po vyrovnání na 2:2 narušili příznivci hostů. Ti jednak naházeli na běžecký ovál nejen spoustu dělobuchů, ale také desítky sedaček. Ovšem nejhorší byl fakt, že se se jim podařilo prorazit plot a objevili se na okamžik i v místech mimo tribunu.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Fanoušci Sparty.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Vytrhané sedačky pod sektorem hostů Sparty.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň
Více snímků v přiložené fotogalerii.

Pozadu v tu chvíli nezůstal ani kotel domácích, jenž se „prezentoval“ pořádně hustým a nevábně páchnoucím dýmem, který na pár minut znepříjemňoval výhled divákům na hrací plochu.

Tohle všechno ale naštěstí nijak nezastínilo fotbalovou bitvu jako řemen. „Oba týmy měly velkou motivaci uspět. Pro nás je tohle asi konec snu o druhém místě v konečné tabulce,“ pravil střelec druhé sparťanské branky Václav Kadlec, kterého nijak nepřekvapila agresivita a srdnatost jakou do zápasu vložili domácí hráči. „S tím jsme počítali. Už při pohledu na sestavu bylo jasné, že budou hrát soubojově. A takový Milan to dokáže zbláznit,“ doplnil.

VYPRODANÝ ŠLÁGR: Baník hostí Spartu. Rozjásá Ostravu Baroš s Laštůvkou?
GÓLMAN Baníku Jan Laštůvka (v černém) se těší na plné tribuny ostravského Městského stadionu.
Brankář Laštůvka: Tribuny nás vyhecují k maximálnímu výkonu

Souboje Baníku se Spartou v sezoně nabídly hned třikrát stejný výsledek, dvakrát se z výhry 3:2, i když v poháru až po penaltách, radovali Ostravané. „Asi jsme si měli před zápasem vsadit na počet gólů,“ mrkl okem Milan Baroš. „Ten zápas mi připomněl podzim, kdy jsme dávali i dostávali hodně gólů. Byla to divoká přestřelka, akorát se šťastným koncem pro nás,“ dodal.

Baník Ostrava - Sparta Praha 3:2 (1:1)
Branky: 22. Šindelář, 51. Hlinka, 86. Baroš - 28. Kanga z pen., 60. V. Kadlec. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Horák. ŽK: Breda, Šindelář, Hlinka - Kulhánek, Štetina, Hovorka. Diváci: 15 020 (vyprodáno).
Baník: Laštůvka - Breda, Azackij, Šindelář, Fleišman (67. Granečný) - De Azevedo, Hrubý, Hlinka, Fillo - Baroš (90. Psyché), Poznar (71. Diop). Trenér: Páník.
Sparta: Nita - Zahustel, Kaya (46. Hovorka), Štetina, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec, Stanciu (59. Ben Chaim), Kanga, Plavšič (85. Vatajelu) - Šural. Trenér: Hapal.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Fanoušci Baníku.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Fanoušci Baníku.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Fanoušci Sparty.
Sparťané v Ostravě: prohra na hřišti, válka v hledišti. A škoda za 200 tisíc