Nechybí obsáhlý rozhovor s legendárním mládežnickým trenérem Zdeňkem Kosňovským, který nedávno oslavil devadesátiny a navíc v Baníku působí přesně půl století. Přesto je pořád čilý.

„Dokonce stále řídím auto,“ usmívá se muž při povídání o životě, hráčích, které pomohl vychovat, Evženu Hadamczikovi i svém milovaném klubu. „Za Baník nemůže hrát každý, musíte si ho zasloužit,“ říká Zdeněk Kosňovský, jež se s Deníkem podělil o tři historky, které během trenérské dráhy u žáků a dorostenců zažil.

Slezský klub získal ve své historii čtyři mistrovské tituly. Jak na ně vzpomínají aktéři a důležité postavy sezon 1975/76, 1979/80, 1980/81 a 2003/04 Rostislav Sionko, Rostislav Vojáček, Verner Lička a Radek Látal?

Fotbalisté Baníku Ostrava získali naposledy titul v roce 2004. Na snímku z dané sezony kanonýr Marek Heinz při utkání na Žižkově slaví gól s fanoušky.Fotbalisté Baníku Ostrava získali naposledy titul v roce 2004. Na snímku z dané sezony kanonýr Marek Heinz při utkání na Žižkově slaví gól s fanoušky.Zdroj: Aleš Krecl

Vedle toho se čtenáři mohou těšit na anketu Deníku mezi osobnostmi českého fotbalu. Co se vybaví Petru Radovi, Petru Čechovi, Tomáši Rosickému, nebo Antonínu Panenkovi, když se řekne FC Baník Ostrava? A co mu přejí do budoucích let?

Nechybí ani pět otázek na majitele Václava Brabce a trenéra Pavla Vrbu.

Baníkovský deník vychází ve čtvrtek 8. září.