Fotbalisté FC Ostrava- Jih mají záchranu v I.A třídě nadosah. Při určité konstelaci jim v posledním utkání proti juniorce Dolního Benešova stačí bod, ale na to ostravský tým nechce spoléhat. „Chceme vyhrát. V tom případě bychom se totiž stoprocentně zachránili a nemuseli bychom se na nikoho ohlížet.

A to je náš cíl. Protože spoléhat na někoho jiného je cesta do pekel,“ řekl trenér FC Ostrava-Jih Pavel Podveský. V prospěch jeho týmu by mohlo hrát i to, že soupeř má už jen teoretickou naději na záchranu a v podstatě mu už o nic nejde.

„Ale na to se samozřejmě spoléhat nedá. My prostě chceme vyhrát a nic jiného nás nezajímá,“ dodal Podveský. Mužstvo se k záchraně přiblížilo v neděli, kdy dokázalo otočit nepříznivý výsledek ve Staré Bělé.

Po poločase totiž prohrávalo 0:2 a vypadalo to s ním špatně. Po změně stran ale třemi brankami zápas otočili. „Byl to zajímavý zápas. Domácí nezvládli několik posledních utkání a rázem jsou taky ohroženi. První půle nám moc nevyšla. Ale po změně stran jsme hráli opravdu famózně. Kluci neuvěřitelně makali a většina z nich měla ke konci křeče. Ale zvládli jsme to a za to jim musím poděkovat,“ oddechl si Podveský.

Ostravské mužstvo v poslední době trápí zranění, ale kouč věří, že v posledním utkání sezony bude moci postavit to nejsilnější. „Teď jsme asi tři zápasy hráli v takové improvizované sestavě. Mnozí kluci museli zaskočit na postech, kde normálně nehrávají, ale zvládli to. Věřím, že do neděle se všichni dají dohromady a dotáhnem sezonu do zdárného konce,“ dodal trenér Ostravy-Jihu.