Jak se dočtete v dnešním tištěném vydání Deníku - ostravské vedení je již údajně dohodnuto na příchodu trenéra Petra Frňky, který na podzim vedl druholigové Táborsko.

Informace o nečekané změně nebo posílení současného realizačním týmu, pátého celku první fotbalové ligy, Deníku potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

Vedení Táborska se k situaci odmítlo vyjádřit a předseda představenstva Baníku Ostrava Petr Šafarčík nebyl v neděli večer k zastižení.

O osudu současného trenérského triumvirátu Baníku (Tomáš Bernady, Martin Svědík, Radomír Korytář) se tak v této chvíli dá jen spekulovat. Posledně dva jmenovaní trenéři (Svědík, Korytář) by však už v lednu měli dostudovat profesionální licenci a splní tak podmínky pro vedení prvoligového celku.

Dvaačtyřicetiletý Petr Frňka patří mezi přemýšlivé kouče a v minulosti působil především jako asistent Romana Nádvorníka. Na post hlavního trenéra Táborska byl jmenován v únoru a jen těsně mu unikl postup do první ligy. Po podzimu je Táborsko na šestém místě se čtyřbodovou ztrátou na druhý Varnsdorf.