Zatímco debakly s Plzní a Jabloncem se přičítaly kvalitě soupeřů, sobotní porážka v Příbrami se jinak než ostudou snad ani nazvat nedá. O góly se postarali Mareš, Jugas a hned dvakrát se proti svému mateřskému klubu prosadil Stratil, jenž skóroval stejně jako Jugas v lize poprvé.

Ostravští fotbalisté nastoupili se třemi odchovanci (Zawada, Frydrych, Lukeš) a vyrovnaným soupeřem byli jen v úvodu. Baníkem očividně otřásly dvě vysoké předchozí porážky, ale první poločas nepřinesl v jeho hře žádné zlepšení. Příbram sice překvapivě nastoupila bez své hvězdy Švancary, přesto na hřišti jasně dominovala.

Lépe kombinovala a byla hlavně o třídu agresivnější.

Její vedoucí gól padl po akci z pravé strany. Míč zatáhl bek Jugas a předložil ho na malé vápno Marešovi, kterého neuhlídal Vomáčka a zblízka snadno zamířil k tyči. Stejný hráč mohl náskok domácích i zvýšit. Jeho rána z otočky mířila do protipohybu brankáře Bárty, tomu se však ještě v pádu podařilo míč vykopnout.

Baník se trochu víc prosadil až na konci poločasu, do koncovky se dostal Fantiš a po něm i Petrsu, ale branku ani v jednom případě vážněji neohrozili.

Vývoj se nezměnil ani po přestávce. Baník sice měl pasáže, v nichž nabíral aktivitu, ale jejich akce nebyly účelné a končily před vápnem. To Příbram měla jinou produktivitu. A góly stříleli výhradně hráči, kteří ještě nikdy předtím v lize neskórovali.

Brankář Bárta byl v ohni střel. Nestačil na prudkou dorážku Jugase pod břevno, ani na nádhernou ránu mladíka Stratila z 20 metrů. Stratil ještě korunoval převahu domácích krásnou individuální akcí a čtvrtým úderem.

5. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Baník Ostrava 4:0
(1:0)
Branky: 80. a 90. Stratil, 18. Mareš, 59. Jugas. Rozhodčí: Nenadál - Moláček, Zeman. ŽK: Stratil - Lukeš

Příbram: Hruška 2 – Jugas 3, Hájovský 3, Mišůn 2, Divíšek 3 – Tarczal 2, Abraham 3 (76. T. Pilík) - Mareš 2 (82. Švancara), Mašán 3, Danoski 4 (62. Stratil 1) – Řezníček 2. Trenér: Straka
Baník Ostrava: Bárta 4 – Zawada 4, Frydrych 4, Vomáčka 5, Dedič 5 – Lukeš 4, Droppa 4, Hable 4 (45. Rolinc 5), Engelmann 5 (62. Milosavljev 4) - Fantiš 4 – Petrus 5. Trenér: Svědík