Zraky fanoušků Baníku Ostrava jsou upřeny k zastupitelům města: zachrání slezský klub? Situace je kritická. Pokud město neodkoupí areál na Bazalech, budou muset současní majitelé podat návrh na insolvenční řízení a Baník následně zmizí z fotbalové mapy.

Vedení města rozhodlo, že nakonec raději odkoupí nemovitosti, které tvoří areál Bazaly, než akcie. To vyjde na zhruba 115 milionů korun.

Čtěte také: Exkluzivní rozhovor Deníku s jedním z majitelů Baníku Liborem Adámkem

Podle slov primátora Petra Kajnara je výsledek pondělního hlasování nejistý. „Jsou zastupitelé, kteří rozumí tomu, že město by mělo mít fotbalový klub. Jsou zastupitelé, kteří říkají, že to je jenom pár fanoušků, a že kvůli tomu by město nemělo vydávat peníze," vysvětlil primátor Kajnar.

Dodal ale, že město podporuje i další sporty, jako hokej, basketbal, házenou nebo volejbal. Výhodou je fakt, že Bazaly se nacházejí v lukrativní části Ostravy poblíž vilové zástavby. Pokud by město stadion odkoupilo, provozní náklady ve výši zhruba 25 milionů ročně by stále hradil Baník, který by městu ještě platil roční nájemné.

Jak ostravští zastupitelé budou hlasovat, co bude dál s Baníkem a se stadionem Bazaly? 

Sledujte on-line reportáž z mimořádného zastupitelstva a stručné aktuální informace o hlasování zastupitelů už v pondělí dopoledne na našem webu a na našem facebookovém profilu.