Jeden bod jim přesto zaručuje místo ve středu tabulky. „Měli jsme potíže se sestavou, protože někteří hráči měli jiné povinnosti,“ smutnil trenér Pavel Podveský.

Smilovice přehrávaly tým, jenž hraje B skupinu letos poprvé, především v záloze. „Fotbalovou kariéru ukončil zkušený Vlastimil Molnár a máme problémy ho nahradit,“ přiznal Podveský. To se projevilo i proti soupeři ze druhého kola. „Smilovice byly lepší především ve středu hřiště, kde máme mladé kluky. A ti na soupeře nestačili,“ dodal Podveský.

Ostravští fotbalisté proti Smilovicím, které doposud nepoznaly hořkost porážky, neustále dotahovali. „Byla to ale marná snaha. Hosté si výsledek pohlídali,“ popsal kouč FC Ostrava-Jih.

Ve třetím kole cestují hráči Ostravy-Jihu do Nového Jičína, kde je nečeká nic jednoduchého. Novojičínští disponují velmi zkušeným kádrem a chtějí bez jakýchkoliv problémů postoupit do vyšší soutěže. „Moc informací o Novém Jičíně nemáme. Mají ambiciózní tým, ale pokusíme se je potrápit,“ sdělil Podveský. „Mělo by nás odcestovat k zápasu více než tomu bylo posledně, a neprodáme svou kůži lacino,“ věří trenér.