A pro Baník bude mít bitva o semifinále domácího poháru pikantní příchuť, půjde o první utkání Bohumila Páníka na lavičce slezskoostravského klubu.

S trofejí. Loni na jaře si nynější trenér Baníku Ostrava mohl potěžkat pohár určený vítězi MOL Cupu.„Bude to válka. Pohár je přímá cesta do Evropské ligy a já sám jsem to na vlastní kůži zažil se Zlínem,“ uvedl zkušený kouč, jenž právě loni zažil jeden z největších okamžiků vlastní trenérské kariéry.

„Jedeme se porvat o postup. Věřím, že nám přijedou pomoct i fanoušci,“ vzkázal už z Nymburka, kde se jeho svěřenci uchýlili hned po nedělním ligovém utkání proti Jablonci, jež mimo jiné přivodilo konec Radima Kučery a následné jmenování Bohumila Páníka.

Na krátkém soustředění se už nový šéf lavičky se svými hráči seznámil.

„S hráči jsem hned v pondělí samozřejmě hovořil, bylo to ale spíše v lidské rovině. Snažil jsem se trošku zapůsobit i na jejich fotbalovou zodpovědnost. Věřím, že nás může posunout právě zodpovědný výkon. Tak jako se to třeba stalo Jihlavě, proč by se to nemohlo povést nám,“ zdůraznil.

Před duelem proti Mladé Boleslavi musel už nový trenér řešit i otazníky okolo složení sestavy, realizační tým proto dodatečně na soustředění povolal také Tomáše Mičolu a Oleksandra Azackého.

„Máme tam nějaké šrámy, u několika hráčů je otazník, zda budou schopni nastoupit. Ale to se vyjasní během středy,“ dodal Bohumil Páník, trenér Baníku Ostrava.

Dnešní pohárové utkání, které určí dalšího semifinalistu domácí pohárové soutěže, začíná v Mladé Boleslavi v 17 hodin. O pohárový postup bude ve stejný čas bojovat i druholigový Hradec Králové proti Zlínu. Kdo se nakonec připojí k pražské Slavii a Jablonci?