Cesta letošním českým pohárem pro vás skončila ve druhém kole. I když jste nad Třincem v poločase vedli 1:0, nakonec jste odcházeli se sklopenými hlavami právě vy. V čem byl podle vás hlavní rozdíl mezi oběma týmy?

Ve středu vyhrálo zkušenější mužstvo. To bylo vidět hlavně na začátku druhého poločasu, kdy Třinečtí dokázali zápas během šesti minut otočit. Pak už si to pohlídali. Ale fotbalově jsme jim byli vyrovnaným soupeřem. A to přesto, že nás v určitých pasážích přehrávali. To byl ten hlavní rozdíl mezi námi a Třincem.

Do pohárového zápasu proti Třinci jste šli asi hodně v pohodě. Úvod sezony se vám – až na zápas s Opavou – výsledkově vydařil. Naopak Třinec se doposud hodně trápil. Přesto neměl jste pocit, že vás soupeř z vyšší soutěže v poháru trochu podcenil?

Ne, to si nemyslím. Soupeř si byl vědomý toho, že se proti němu budeme chtít ukázat. A navíc se v našem mužstvu dostalo i na hráče, kteří až tak často doposud na podzim nenastupovali.

To je pravda. Pohled na vaši sestavu byl pro mnohé vaše příznivce hodně překvapivý. Ale zdá se, že to byl trenérův dobrý tah. Na mnohých z vás byla vidět velká chuť do hry.

Jasně. Snažili jsme se trenérovi dokázat, že na to máme, abychom hráli častěji a třeba i v základní sestavě. I u mě to bylo stejné. Vždyť jsem v předchozích ligových zápasech nastupoval na hřiště do zápasu až v jeho průběhu. Doufám, že jsem jeho důvěru proti Třinci nezklamal. Až na tu nešťastnou penaltu…

K té se dostaneme. Před ní jste však otevřel skóre po úniku středem třinecké defenzivy…

První gól padl po chybě jejich obrany. Dva z jejich obránců šli do souboje na půlce hřiště, ale míč propadl až ke mně. Já šel sám na brankáře, snažil jsem se ho obstřelit. Ale on ten můj úmysl vystihl. Naštěstí pro mě však míč jen vyrazil zpátky ke mně a pak už nebyl problém dát gól.

O chvíli později přišel asi zlomový okamžik zápasu. Po ruce Kuděly rozhodčí Matějek nařídil penaltu. Ten, kdo vás delší čas sleduje, nebyl překvapený, že jste se k ní rozhodně postavil právě vy…

Je to tak. Sebevědomí jsem měl. Navíc chvíli předtím jsem dal gól. Když jsem si postavil míč na značku pokutového kopu, řekl jsem si, že to zkusím propálit doprostřed branky. Že gólman riskne stranu a skočí. To se sice stalo, ale asi jsem to dal hodně prudce. Lipčák tam měl ještě nohy a trefilo ho to. Je to smůla. Věřím, že kdybychom vedli 2:0, vyvíjelo by se to utkání ve druhém poločase jinak.

Nemáte obavy, že vám ten penaltový nezdar bude dlouho ležet v hlavě?

Ne. Určitě mě to mrzí. A pár dnů ještě bude. Ale budu to muset hodit za hlavu. Jede se dál, čas se vrátit nedá. Nejlepší by bylo, kdyby se mi podařilo skórovat třeba hned o víkendu na Slovácku. Ale ještě něco k tomu zápasu: bylo důležité, že jsme sami sobě dokázali, že na to máme. Že můžeme hrát i proti týmu z vyšší soutěže solidní partii.

Nejen ve fotbale se říká, že charakter lidí se pozná až v krizových okamžicích. Jeden takový nastal právě po tom neproměněném pokutovém kopu. Jak se zachovali vaši spoluhráči?

Kluci mě už v poločase podrželi. Rozhodně jsem v kabině nezaznamenal náznak nějakých výčitek. Spíš mě povzbuzovali: „Nevadí, přijde ještě šance, dáš nějaký gól.“ Za to bych jim rád poděkoval. Řeknu vám, že je to příjemný pocit, když vidíte, že mančaft táhne i přes nezdar za jeden provaz.