Úspěšného podzimu jsou si Ostravané plně vědomi a podle toho jej také hodnotí. „Jsme desátí, posbírali jsme mnoho bodů, takže mám příjemné pocity a považuji to za úspěšnou část sezony," vysvětluje třiapadesátiletý trenér Lokomotivy Petr Gašman. V tomto ho ani nenahlodal první nepovedený zápas s Vřesinou.

„Tento zápas moc nepočítám, protože s body z něj jsme příliš nekalkukovali. Musíme to v kabině prodiskutovat, zkonsolidovat tým a doufám, že v dalších zápasech budeme hrát na takové úrovni, abychom se udrželi. O záchranu budeme hrát v každém případě," ví Gašman moc dobře.

Soupeři totiž nejsou daleko. Vždyť poslední, čtrnácté Klimkovice ztrácí pouze tři body a teď mají i zápas k dobru. Gašman navíc není spokojený se zimní přípravou, která zdaleka neproběhla podle jeho představ. „Mé pocity z přípravného období jsou velmi negativní. Hráči chodili na tréninky v malém počtu. Někdy jich bylo pět, jindy deset, ale celkově přístup nebyl takový, jaký jsem očekával," říká. „Podle toho to pak vypadalo i v prvním zápase," doplnil.

Aby toho nebylo málo, tak nejenže tým se nepodařilo posílit, ale naopak oslabil. „Bohužel zasáhlo nás úmrtí klíčového stopera Pavla Šurányiho. K tomu nám v souvislosti s tím chybí také jeho bratr Radim. Tím byla v podstatě oslabena osa týmu," popisuje trenér jednu z důležitých, avšak neveselých událostí během zimy. „Posily jsme ani nesháněli. Vše doplňujeme mladými kluky z dorostu," dodal.

I přesto však stačili odehrát několik přátelských duelů. Remizovali s Jiskrou Hrušov 3:3, prohráli s Michálkovicemi (2:4) i Muglinovem (1:4), aby následně stejnému soupeři porážku vrátili drtivým poměrem 11:2.

„Vždycky jsme se nějak sešli, ale nebylo to ideální," popisuje Gašman s tím, že chce hrát tak, aby jeho tým pokud možno příliš neinkasoval, jelikož si je vědom toho, že mnoho branek dávat nebude. „Doufám ale, že vždy nějakou branku vstřelíme, uhrajeme tak nějaké body a nakonec se udržíme. Nebude to lehké, ale budeme bojovat," uzavírá odhodlaně trenér Petr Gašman. 

DAVID HEKELE