"Každý zápas, který prohrajete, se hodnotí těžko. Hlučín byl v první půli více na míči a měl více šancí, přehrával nás," uznal kouč Odry Filip Smékal.

Jeho mužstvo opět zradilo bránění standardních situací, po které poslal Hlučín do vedení Hudeczek. Navíc hned o šest minut později se trefil Dominik Kraut. Aby nebylo pohromy pro Odru málo, přišlo vyloučení obránce Vojtěcha Poláška.

"V prvním poločase byl Hlučín lepší, přehrával nás ve středu hřiště, dostal se do několika příležitostí a po přestávce nás potrestal. Všechno ovlivnil první gól opět po standardní situaci, pro mě nepochopitelně jsme si s ní neporadili," kroutil hlavou Smékal.

Fotbal Petřkovice vs. Rýmařov, 14. září 2017 v Ostravě.
Smékal prožil vítězný návrat. Petřkovice po šesti prohrách zdolaly Rýmařov

"Paradoxně i v deseti jsme se zlepšili, dostávali se do šancí a po snížení jsme se v posledních deseti patnácti minutách dostali do tří příležitostí, ze kterých jsme mohli vyrovnat. Bohužel to nevyšlo," dodal Smékal.

Výsledek je však nejen pro něj zklamáním. Zatímco Hlučín si výrazně pomohl, Petřkovice zůstávají v bojích o záchranu. Nyní jim patří poslední nesestupová čtrnáctá příčka.

"Kluci nechali na hřišti všechno, rvali se a po tom, co předvedli ve druhém poločase, si možná bod zasloužili, ale nemáme ho. Teď se musíme připravit na domácí zápas s Uničovem, který potřebujeme zvládnout a získat body," poznamenal Filip Smékal, který se bude muset obejít bez vyloučeného Poláška. "Už tak úzký kádr se ještě zmenšil," dodal na závěr Smékal.

FC Hlučín – FC Odra Petřkovice 2:1 (0:0)
Branky: 53. Hudeczek, 59. Kraut – 71. Lokša. Rozhodčí: Zaoral – Řezníček, Gloser. ŽK: Žižka, Kraut – Leibl, Sporysz, Neumann, Holiš. ČK: 58. Polášek. Diváci: 341
Hlučín: Kolenko – Hudeczek, Heinik, Mac, Žižka – Málek, Štefek, Foltýn (90+2. Dostál) – Krejčí (74. Massaniec), Kraut, Fojtík (85. Ságner). Trenér: Radomír Korytář
Petřkovice: Godula – Polášek, Špavelko, Moskál, Sporysz – Neumann, Staněk (81. Latocha), Holiš (65. Švancer), Hrdlička – Baranek, Lokša. Trenéři: Špička a Smékal.

Fotbal Petřkovice vs. Rýmařov, 14. září 2017 v Ostravě.
Staronový trenér Petřkovic Smékal: Moje role byla přinést do týmu impuls