Hosté byli od začátku aktivnější a zásluhou útočníka Radovana Lokši si vytvořili dvě obrovské šance. Jak jeho osamocený únik, tak i gólovou hlavičku, však zlikvidoval vynikajícími zákroky brankář Švrčina. "Krásné šance, dostal jsem balony do dobrých příležitostí a nemyslím si, že bych je řešil špatně. Zakončil jsem to pohotově, ale Kuba ukázal neskutečné zákroky," ocenil soupeře v brance Radovan Lokša.

"To má za ty góly, které mi dával v divizi," pronesl s úsměvem Jakub Švrčina, který pak několikrát zazářil i v druhém poločase. "Jestli mi to tam teď nebude padat, tak to je jeho vina. Srazil mi sebevědomí," zasmál se Lokša. "To bylo ve srandě. Věřím, že góly budu dávat," dodala nová posila Petřkovic.

Mezitím však obranu Bosporu překonal po rohovém kopu Leoš Švancer a krátce po obrátce zvýšil na 2:0 pro Petřkovice i s pomocí tyče Marek Neumann. V závěru pak upravili konečný výsledek střídající Ptáček s Latochou.

"Skončilo to 0:4 a to ještě Svrča vychytal famózně pět gólů. I když sestava nebyla ideální, tak jsme doufali, že budeme odvážnější. Škoda prvního gólu v závěru poločasu. Potom už jsem viděl, že kluci melou z posledního. Petřkovice měly větší kvalitu a byly lepší. Rozdíl třídy a fakt, že mají daleko více natrénováno, byl vidět," přiznal kouč Bohumína Marek Poštulka.

Jeden z petřkovických trenérů Martin Špička byl spokojený. "Chtěli jsme být trpěliví, i kdyby se třeba výsledek vyvíjel nepříznivě. Cílem bylo hrát svou hru a počkat si na šance. Nakonec jsme to zvládli, byť to nebylo jednoduché," řekl Špička.

"Domácí se s tím dobře porvali, ale nám pomohla první a hlavně druhá branka, po které jsme se zklidnili a hru měli plně pod kontrolou. Nicméně si myslím, že pro obě strany jde o poučné utkání," dodal Špička.

FK Bospor Bohumín - FC Odra Petřkovice 0:4 (0:1)
Branky: 43. Švancer, 51. Neumann, 81. Ptáček, 90. Latocha. Rozhodčí: Cieslar - Kontoršikov, Mikeska. ŽK: Šiška, L. Poštulka, Opic, Jakubov - Švancer, Holiš. Diváci: 250.
Bohumín: Švrčina – Ferenc, L. Poštulka, Kubinski, Baculák – Sittek, Palej (83. Rapan), Šiška (46. Jakubov), Nowinski – Hanus – Opic. Trenéři: M. Poštulka a Kempný.
Petřkovice: Godula - Polášek, Leibl, Moskál, Švancer - Staněk, Holiš (69. Latocha) - Neumann (80. Ptáček), Baranek, Hrdlička (46. Halaška) - Lokša. Trenéři: Špička a Hulva.